AktualityMuži

První tým Mountfieldu obrátil zápas s Tatrou v druhém poločase. Béčko podlehlo v Petrovicích

Skóre zápasu s Tatrou sice otevřel navrátilec po zranění Tristan Horak, jinak se ale v první půli prosazovali především Tatrováci, kteří třikrát položili a úspěšní byli i v následných kopech. Po jejich druhé pětce zaznamenal pět bodů pro Mountfield Petr Máslo a tak se šlo do šaten za stavu 8:21.

Ve druhém dějství domácí utkání rozhodným způsobem otočili. Ve 49. minutě zavelel k obratu položením osmnáctiletý Jiří Kuchař, který se v utkání prosadil ještě jednou a skvěle načal svou kariéru v prvním týmu Mountfieldu. Další pětky Říčan zaznamenali Tristan Horak, Samuel Dupuy a Jan Šedivý a Mountfield v utkání, ve kterém šlo o lepší nasazení do semifinále, zvítězil 41:21.

V semifinále se Mountfield utká se Slavií Praha, hraje se na dva zápasy.

RC Mountfield Říčany vs. RC Tatra Smíchov 41 : 21 (8 : 21)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Juzl, 3 Mareček, 4 Homer, 5 Šmolcnop, 6 Máslo, 7 Šedivý Josef, 8 Havel, 9 Šedivý Jan (c), 10 Horak, 11 Kohout, 12 Dupuy, 13 Růžička V., 14 Kuchař, 15 Schlanger. Náhradníci Suchopár, Houdek, Masopust, Fokt, Kvaššay, Novák Martin, Libiger. Trenéři Němeček, Landsinger.

Sestava RC Tatra Smíchov – 1 Průša, 2 Hodek, 3 Matouš, 4 Uys, 5 Procházka, 6 Kajta, 7 Černohorský, 8 Berounský Kryštof, 9 Šimák, 10 Šampalík, 11 Koblic Š., 12 Honner, 13 Berounský Karel (c), 14 Zábranský, 15 Koblic A. Náhradníci Elis, Haderer, Colakidis, Řanda, Balák, Košata, Vobr, Rygl. Trenéři Oswald, Stárka.

Body: Říčany – Horak 16, Kuchař 10, Máslo 5, Dupuy 5, Šedivý Jan 5. Tatra – Šampalík 6, Koblic A. 5, Koblic Š. 5, Matouš 5.

ŽK: —

Vývoj skóre: 1.poločas: 3:0, 3:5, 3:7, 3:12, 3:14, 8:14, 8:19, 8:21. 2.poločas: 13:21, 15:21, 20:21, 22:21, 27:21, 29:21, 34:21, 36:21, 41:21.

Pětky: 6:3

Rozhodčí: Priskin, Jandík, Petrášek.

Diváci: 300

Pohár ragby XV mužů, 5. kolo – o nasazení do semifinále, sobota 23.9.2023 od 11:00 v Říčanech

B tým Říčan podlehl v odvetě čtvrtfinále Petrovicím na jejich hřišti 12 : 49 (12 : 34). Petrovice tak dvojutkání otočili ve svůj prospěch, doma totiž B tým Mountfieldu zvítězil 38:10. Říčanští ragbisté tak budou v pohárové soutěži pokračovat v boji o nižší celkové umístění.

Pohár ragby XV mužů, 5. kolo – odveta čtvrtfinále, sobota 23.9.2023 od 14:00 v Praze Petrovicích