AktualityMuži

V sobotu hostíme Tatru. Pozor, výkop již v 11:00

Již počtvrté se letos utkají Mountfield Říčany a Tatra Smíchov. Zatím vždy byl úspěšnější Mountfield, dvakrát v extralize (13:8 a 17:5) a jednou v Poháru ragby XV (22:21). V sobotním utkání půjde o nasazení v semifinále, kam se oba celky díky nejlepším výsledkům v základní části napřímo kvalifikovaly.

„Tatra je naším stabilním soupeřem, který má ve svém jádru řadu mladých velice šikovných ragbistů, kteří se pomalu rozkoukávají a dostávají se do formy. Výkon Tatry se tak každým zápasem zlepšuje. Samozřejmě bude velice důležité v jaké sestavě oba týmy nastoupí. My budeme doufat v návrat několika našich opor. Především Tristana Horaka, Sama Dupuye a Honzy Šedivého, kteří by měli vnést do hry novou dynamiku. Nicméně nám pohár slouží především k tomu, aby jsme měli možnost vyzkoušet nové hráče a to se nám zatím daří a měli jsme možnost vidět velice dobré výkony právě od těchto mladých hráčů,“ říká před zápasem trenér Miroslav Němeček.

RC Mountfield Říčany vs. RC Tatra Smíchov | Pohár ragby XV – utkání o nasazení v semifinále | stadion Josefa Kohouta v Říčanech 23.9. od 11:00

PCh, ilustrační foto Jiří Koliš