AktualityMuži

Mountfield vstoupil do poháru výhrou nad Spartou

Říčanští ragbisté vstoupili do pohárové soutěže jasnou výhrou nad Spartou 40:0 a připsali si do tabulky pět bodů. Domácí položili v utkání šest pětek, když se dvakrát prosadili Tristan Horak a Kryštof Kohout, po jedné pětce přidali Jakub Selix a Sam Dupuy.

Hráči Mountfieldu učinili zásadní krok k vítězství již v prvním poločase, když se položením prosadili hned čtyřikrát, tři pětky navíc doprovodil úspěšnou konverzí Tristan Horak. Ve druhém dějství přidaly Říčany ještě dvě pětky a dva úspěšné kopy po položení a zaokrouhlily výsledek na 40:0. Utkání tradičně přineslo i vypjaté momenty a sudí Mendes udělil celkem 5 žlutých trestů.

„Můžeme být spokojeni s výsledkem, ale se hrou až tak spokojeni být nemůžeme. Bylo vidět na množství technických a taktických chyb, že se jednalo o první zápas. Sparta, na to v jaké přijela sestavě, předvedla slušný výkon a hlavně se jí bohužel podařilo vnutit nám jejich hru“, zhodnotil utkání trenér domácích Miroslav Němeček.

RC Mountfield Říčany – RC Sparta Praha 40:0 (26:0)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Stránský, 2 Linhart, 3 Adámek, 4 Trefný ©, 5 Chytil, 6 Haš, 7 Máslo, 8 Růžička M., 9 Libiger, 10 Horak, 11 Kohout, 12 Selix, 13 Růžička V., 14 Šimeček, 15 Dupuy. Náhradníci 16 Novák, 17 Calta, 18 Mareček, 19 Ces, 20 Havel, 22 Cimprich, 23 Vrba.

Sestava RC Sparta Praha – 1 Švarc, 2 Dřímal, 3 Diviš Vladan, 4 Luka, 22 Kotík, 20 Vokrouhlík, 6 Rulf, 8 Diviš Vlastimil, 9 Nkoane, 10 Hřebačka R. ©, 19 Šinágl, 23 Hřebačka L., 12 Fortuin, 21 Šaroch, 15 Schneider. Náhradníci 16 Zeman, 17 Okleštěk.

Body: Říčany – Horak 20, Kohout 10, Selix 5, Dupuy 5.

ŽK: Říčany – Chytil. Sparta – Luka, Hřebačka L., Rulf, Nkoane.

Vývoj skóre: 1.poločas: 5:0, 7:0, 12:0, 17:0, 19:0, 24:0, 26:0. 2.poločas: 31:0, 33:0, 38:0, 40:0.

Pětky: 6:0

Rozhodčí: Mendes, Haitman, Koťátko.

Diváci: 200

Své první utkání v Poháru ragby XV sehrál o víkendu i říčanský „B“ tým ve společenství s Iuridicou. Proti Bystrci doma podlehl 12:15.