AktualityDěti

Na kole dětem

Projížďkou na kole můžete pomoci dětem s leukémií. Na kole dětem Ladovým krajem je jednou ze série jízd pod záštitou projektu Na kole dětem. (www.nakoledetem.cz)

 S myšlenkou uspořádat charitativní jízdu v Ladově kraji přišla hejtmanka Středočeského kraje a mnichovická občanka Petra Pecková. Start a cíl je tedy v Mnichovicích, sraz je na parkovišti areálu TJ Mnichovice u Sportovní ulice v neděli 28. srpna mezi 9:00 až 10:00.

Do pelotonu se však můžete zařadit i kdekoliv na trase. V čele pojede na vysokém kole desetinásobný mistr světa v jízdě na tomto stroji Josef Zimovčák. On sám je zároveň zakladatelem nadačního fondu Na kole dětem, který již onkologicky nemocným dětem pomáhá několik let.

Není důležité, kolik let vám je ani kolik toho ujedete.

Nejedná se o závod, zúčastnit se mohou všichni. Bez ohledu na věk a fyzickou kondici se můžete aspoň na pár metrů stát součástí pelotonu. Připojit i odpojit se lze kdekoliv na trase. Pojede se rychlostí cca 15 km/h v doprovodu Policie ČR, doprovodných automobilů a motocyklů. Na trase na vás čekají i zastávky s občerstvovacími stanicemi.

Kudy vede trasa?

Jede se z Mnichovic do Všestar přes Otice do Jažlovic, Voděrádek a Říčan. Pokračuje se do Babic, Hradešína, do Doubku, Masojed a Štíhlic kolem rozhledny Skalka na Vyžlovku. Další směr vede na Jevany, do Kostelních Střimelic, Ondřejova, Hrusic, na Božkov a zpět do Mnichovic.

Jak pomůžete dětem s leukémií?    

Za akcí stojí také Jakub Kachlík, kterému v roce 2016 onemocněl leukémií pětiletý syn. Vnímal, že léčba je náročná a chtěl pomoci dalším dětem, které toto neštěstí postihne. I proto nyní můžete podpořit děti v jejich léčbě a pomoci jim vrátit se zpět do normálního života.

Peníze míří přímo do Motolské nemocnice

Startovné je dobrovolné a platí se do zapečetěné pokladničky veřejné nadační sbírky při zastávkách v hostitelských městech. Do kasičky může přispět každý. Lze také poslat příspěvek na účet veřejné sbírky, č. ú.: 107 – 484410267/0100 nebo si koupit některý z nadačních předmětů na stánku. Všechny peníze, které se vyberou na této i dalších akcích, putují přímo do Motolské nemocnice.

Důležité – Parkování na startu/v cíli

Parkoviště TJ Mnichovice u sportovní ulice má omezenou kapacitu, je možné využít P+R u vlakového nádraží, parkoviště u trafiky nebo omezeně na náměstí (vše v mapě https://mapy.cz/s/gekutokoce). Svou účast potvrzujte na mail: akce.laduv-kraj@laduv-kraj.cz nebo sms na číslo 606 044 272, stačí napsat: „Potvrzuji účast na akci Na kole dětem Ladovým krajem.“, a počet osob. Potvrzení účasti není povinné. Podrobnější instrukce a pokyny https://www.nakoledetem.cz/clanek/pravidla-ucasti-na-kole-detem-2022. Více pak na www.nakoledetem.cz a na www.laduv-kraj.cz.

 Děkujeme, že pomáháte pohybem!