AktualityMuži

Z 1.ligy mužů bereme stříbro

Ve druhé nejvyšší soutěži mužů, 1. lize, získal tým Říčany „B“/Iuridica stříbrné medaile. Ve finále soutěže podlehl ragbistům ze Zlína 22:46 (12:25).

Zlínští byli v prvním poločase lepším týmem, většinu času této části hry byli na míči a vypracovali si třináctibodový náskok, který ještě navýšili o dalších sedm bodů pár minut po změně stran. Domácí tým se ale nevzdal a v následujících minutách spustil velkou stíhací jízdu. Dvěma položenými pětkami se dostal na rozdíl deseti bodů a dále tlačil na obranu Moravanů. Devět minut před koncem se však podařilo Zlínským položit střídajícím Petrem Juříkem pětku a definitivně zlomit odpor domácích.

I tak je třeba hodnotit celou sezonu, ve které společný tým Říčan a Iuridicy zaznamenal jedinou porážku právě ve finále, jako velmi úspěšnou, jak z hlediska výsledkového, tak z hlediska příkladné spolupráce s Iuridicou.