AktualityMuži

Porážka mužů ve Vyškově

V nezvyklém čase v 9 hodin sobotního dopoledne nastoupili muži Mountfieldu na hřišti v jihomoravském Vyškově s cílem si, při vším respektu k soupeři, připsat všechny body za vítězství. Nakonec si říčanští ragbisté nevezou ani bod za prohru o méně než sedm bodů.

Středočeši udělali v zápase celou řadu zbytečných a nevynucených chyb a mají na čem pracovat. Mountfield tak nevstoupil po výtečných výkonech v základní části první ligy do nadstavby dobře a kromě Dragonu se na ostatní soupeře v tabulce po odehraných dvou kolech nadstavby dívá zezdola.

Domácí Juřínek otevřel skóre utkání v patnácté minutě a Svoboda navýšil na 7:0 pro vyškovské. Vyrovnání za Mountfield zařídili pokládající Stefan Gerber a ostrostřelec Jan Kučera. Moravanům opět vrátil vedení druhořadník Trunečka, pětka zůstala bez konverze, ale minutu před půlí položil Marek Juzl a Jan Kučera strhl poločasové vedení na 14:12 pro hosty z Říčan.

Ve druhé půli opět položil Stefan Gerber a Jan Kučera posunul na 21:12 pro Mountfield. Psala se čtyřiapadesátá minuta a vypadalo to pro naše barvy dobře. Zbytek zápasu se však proměnil ve zmar a noční můru. Vyškov položil do koce utkání ještě tři pětky Trunečkou, Jarošem a Mončekem, jeden prokop přidal Lubomír Svoboda a tak jsme odjeli z Jižní Moravy bez bodu.

JIMI RC Vyškov – RC Mountfield Říčany 29:21 (12:14)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Gerber, 3 Mareček, 4 Stránský, 5 Trefný, 6 Šmolcnop, 7 Juzl, 8 Homer, 9 Šedivý, 10 Horak, 11 Suchopár, 12 Kučera (c), 13 Duffek, 14 Müller, 15 Kohout. Náhradníci 16 Růžička, 17 Sosnovec, 18 Cordani, 19 Němeček, 20 Burnard, 21 Hynek, 22 Landsinger, 23 Fikry. Trenéři Němeček, Brabec, Landsinger.

Sestava JIMI RC Vyškov – 1 Doležel, 2 Jaroš, 3 Májovský, 4 Monček, 5 Trunečka (c), 6 Brtníček, 7 Jordánek, 8 Kovář O., 9 Školař J., 10 Chalabala, 11 Soural, 12 Mazal, 13 Juřínek, 14 Čela, 15 Svoboda. Náhradníci 16 Školař K., 17 Janský, 18 Pořízek, 19 Beneš, 20 Fialka, 21 Pittner, 22 Schmied. Trenéři Pala, Husár.

Body: Říčany – Gerber 10, Kučera 6, Juzl 5. Vyškov – Trunečka 10, Juřínek 5, Jaroš 5, Monček 5, Svoboda 4.

Rozhodčí: Václav Heřman, Jaroslav Bednařík, Jiří Jíša.