AktualityMuži

Výhru nad Vyškovem přinesl druhý poločas

Mountfield ve čtvrtém kole extraligy zdolal na stadionu Josefa Kohouta Vyškov. Výhra se nerodila lehce, Vyškov se v prvním poločase ujal vedení dvěma úspěšně provedenými trestnými kopy v podání Jiřího Pantůčka, domácí se bodově prosadili až v poslední minutě poločasu, kdy položil Patrik Pavlík a Tristan Horak překlopil poločasové vedení o jediný bod ve prospěch Mountfieldu – 7:6. Ve druhém dějství se Mountfieldu dařilo postupně navyšovat skóre, pětky zaznamenali Michal Schlanger Lukáš Chytil a úspěšné kopy po položení provedl Horak. Za stavu 21:6 se Vyškov znovu dostal do zápasu, Jiří Pantůček položil pětku a kapitán Martin Kovář snížil na rozdíl osmi bodů následným kopem. Definitivní rozuzlení zápasu přinesla 75. minuta, kdy položil Jakub Havel Tristan Horak dvěma body zpečetil výsledné skóre na 28:13.

V dalším kole se Mountfield utká ve Vysočanech s vedoucím týmem extraligy Pragou. Utkání se hraje v pátek 29. března od 14:00.

RC Mountfield Říčany vs. JIMI RC Vyškov 28 : 13 (7 : 6)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Růžička M., 5 Chytil, 6 Vrba, 7 Šedivý Josef, 8 Havel, 9 Šedivý Jan (c), 10 Kučera, 11 Kohout, 12 Horak, 13 Pavlík, 14 Kuchař, 15 Schlanger. Náhradníci Houdek, Adámek, Homer, Mašek, Šmolcnop, Růžička V., Novák Matěj. Trenéři Němeček, Landsinger.

Sestava JIMI RC Vyškov – 1 Doležel, 2 Žižka, 3 Kopřiva, 4 Trunečka, 5 Novák, 6 Masilo, 7 Pořízek, 8 Kovář O., 9 Toman, 10 Kovář M. (c), 11 Soural, 12 Schmied, 13 Pantůček, 14 Šenk, 15 Pytela. Náhradníci Kovář J., Magueda, Monček, Laidorf, Voráč, Fialka. Trenéři Pala, Kovář M.

Body: Říčany – Horak 8, Pavlík 5, Schlanger 5, Chytil 5, Havel 5. Vyškov – Pantůček 11, Kovář M. 2.

ŽK: Vyškov – Kovář J., Kovář O.

Vývoj skóre: 1.poločas: 0:3, 0:6, 5:6, 7:6. 2.poločas: 12:6, 14:6, 19:6, 21:6, 21:11, 21:13, 26:13, 28:13.