AktualityMuži

Vítězství na domácím hřišti nad Dragonem

Mountfield porazil ve třetím extraligovém kole Dragon Brno 36 : 7 (21 : 0) a připsal si do tabulky plný počet bodů. O šest pětek Říčan se podělilo šest hráčů, Lukáš Linhart, David Mareček, Josef Šedivý, Martin Novák, Patrik Pavlík a Tristan Horak. Za hosty se položením prosadil pouze reprezentační mlynář Ondřej Kučera.

O výsledku utkání rozhodlo již prvních 30 minut, domácí položili tři pětky a Samuel Dupuy úspěšně provedl následné kopy po položení. Ve druhém poločase Mountfield své vedení ještě navýšil a zaznamenal výrazné vítězství.

V dalším kole hostí Mountfield na stadionu Josefa Kohouta v Říčanech JIMI RC Vyškov. Utkání začíná v sobotu 16. března ve 14:00.

RC Mountfield Říčany vs. RC Dragon Brno 36 : 7 (21 : 0)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Novák Martin, 5 Chytil, 6 Šmolcnop, 7 Vrba, 8 Šedivý Josef, 9 Šedivý Jan (c), 10 Kučera, 11 Kohout, 12 Dupuy, 13 Růžička V., 14 Pavlík, 15 Schlanger. Náhradníci Houdek, Adámek, Mašek, Havel, Horak. Trenéři Němeček, Landsinger.

Sestava RC Dragon Brno – 1 Selinger, 2 Sedláček, 3 Sklenský, 4 Harviščák E., 5 Harviščák P., 6 Duda, 7 Zelený, 8 Tieber, 9 Schütz (c), 10 Zuzaník, 11 Hlaváč, 12 Cornejo, 13 Holý, 14 Pochlopeň, 15 Barták. Náhradníci Kučera, Sedlář, Wronka, Herrmann, Žemlička, Chutkerashvili, Čermák, Gryc. Trenéři Briggs, Kutil.

Body: Říčany – Dupuy 6, Linhart 5, Mareček 5, Šedivý Jos. 5, Novák 5, Pavlík 5, Horak 5. Dragon – Kučera 5, Cornejo 2.

ŽK: Říčany – Mašek.

Vývoj skóre: 1.poločas: 5:0, 7:0, 12:0, 14:0, 19:0, 21:0. 2.poločas: 26:0, 26:5, 26:7, 31:7, 36:7.

Pětky: 6:1.

Rozhodčí: Zachariev, Oczadlý, Khomutov.

Diváci:

Extraliga ragby XV mužů 2024, 3. kolo, sobota 2.3.2024 od 14:00 v Říčanech

V neděli 3.3. se hrálo v Říčanech utkání 2.ligy, ve kterém B tým Mountfieldu zvítězil 63:0 nad B týmem Slavie Praha.