AktualityMuži

Slavia ukončila říčanskou sérii neporazitelnosti, Mountfield bude v odvetě dohánět sedmnáctibodové manko

Každá série jednou končí. A v sobotu skončila vítězná série ragbistů Mountfieldu Říčany (v patnáctkovém ragby), kteří podlehli v Edenu Slavii. Předchozí porážka v domácím pohárovém utkání s Pragou přišla 12.6.2021, série tedy bez pár dní trvala 2 roky a 4 měsíce.

Slávisté si v Edenu vypracovali rozhodující náskok již v prvním poločase, jejich tři pětky doplnil úspěšnými kopy po položení a jedním trestným kopem Jakub Pospíšil a jelikož se za Mountfield prosadil pouze Tristan Horak jediným položením, stav utkání po poločase byl 24:5.

V druhém dějství říčanští ragbisté přidali, Slávisté však dokázali na jejich body odpovídat. Skvěle si v zápase vedl především autor 21 bodů Jakub Pospíšil. Mountfield tak sice ve druhém poločase zaznamenal o dva body více než Slávisté, na celkovém obraze zápasu to však příliš nezměnilo a Říčanští budou doma stahovat manko 17 bodů. Slavia – Mountfield 41:24.

Hodnocení Miroslava Němečka po zápase bylo kritické. „Slavia si za dnešní výkon vyhrát rozhodně zasloužila. V ragby je to ale tak, že jeden tým hraje ragby, které mu ten druhý dovolí. Naše dnešní obrana byla velice slabá a Slavii jsme dovolili vyhrát. Pro hráče je určitě velice obtížné se na každý zápas připravit na 100 %, obzvlášť pokud přes dva roky neprohráli. Nicméně abychom se stali velkým týmem, tak je do budoucna potřeba na podobné situace v zapase lépe reagovat a dokázat se s nimi vyrovnat. Odveta je nyní naprosto otevřená a bude záležet, jak se s danou situací dokážeme popasovat. Především takto se vytváří dobrý tým.“

Odveta semifinále se hraje na stadionu Josefa Kohouta v Říčanech v sobotu 14. října od 13:30.

RC Slavia Praha vs. RC Mountfield Říčany 41 : 24 (24 : 5)

Sestava RC Slavia Praha – 1 Sýkora, 2 Očenášek, 3 Březina, 4 Hrdina, 5 Natchkebia, 6 Průcha (c), 7 Křehlík, 8 Fojtík, 9 Severýn M., 10 Hrdlička Jakub, 11 Adámek, 12 Miřácký D., 13 Miřácký A., 14 Severýn J., 15 Pospíšil. Náhradníci Žampa, Kubásek, Mička, Vojtíšek, David, Šulc, Kryžický, Hrdlička Jan. Trenéři Javůrek, Beneš, Neuwirth.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Juzl, 3 Mareček, 4 Homer, 5 Šmolcnop, 6 Vrba, 7 Fokt, 8 Havel, 9 Libiger, 10 Horak, 11 Kohout, 12 Dupuy, 13 Pavlík, 14 Kuchař, 15 Schlanger (c). Náhradníci Kučera, Beneš, Rada, Masopust, Růžička V., Novák Matěj, Lacina. Trenéři Němeček, Landsinger.

Body: Slavia – Pospíšil 21, Březina 10, Miřácký A. 10. Říčany – Horak 14, Pavlík 5, Vrba 5.

ŽK: Slavia – Hrdina.

Vývoj skóre: 1.poločas: 5:0, 7:0, 7:5, 10:5, 15:5, 17:5, 22:5, 24:5. 2.poločas: 24:10, 24:12, 29:12, 31:12, 31:17, 31:19, 34:19, 39:19, 41:19, 41:24.

Pětky: 5:4

Rozhodčí: Zachariev, Čekal, Jandík

Diváci:

Pohár ragby XV mužů, 1. semifinále – skupina A, sobota 7.10.2023 od 14:00 v Praze

Nedařilo se ani „béčku“ Mountfieldu, které podlehlo na Smíchově „béčku“ Tatry o 7 bodů a taktéž bude v odvetě semifinále bojovat o obrat. Odveta se hraje v neděli 15. října od 14:00 v Říčanech.

RC Tatra Smíchov „B“ vs. RC Mountfield Říčany „B“ 28:21 (7:7)

Pohár ragby XV mužů, 1. semifinále – skupina C, neděle 8.10.2023 od 17:00 v Praze