AktualityMuži

Mountfield uzavřel základní část extraligy výhrou v Edenu a v semifinále se utká s Tatrou

Mountfield zvítězil i v posledním sedmém kole základní části extraligy a do semifinále suverénně postoupil z prvního místa. V něm se utká s Tatrou Smíchov, která nezvládla zápas v Brně a umístila se na čtvrtém místě tabulky základní části.

Semifinále extraligy | RC Mountfield Říčany vs. RC Tatra Smíchov | 13. května od 14:00

Začátky obou poločasů patřili v Edenu Slávistům, kteří v nich zaznamenali své body, jinak ale byli Říčanští lepším týmem a z Edenu odvezli plný počet bodů, včetně bonusového za čtyři a více položení. Na pozici útokové spojky dostal tentokrát příležitost Sam Dupuy a odvděčil se položenou pětkou a spolehlivým kopáním po položení, proměnil všech pět kopů, které měl k dispozici. Celkem položili hosté 6 pětek, kromě Dupuye se prosadili ještě Libiger, Mareček, Pavlík, Novák a Horak.

RC Slavia Praha – RC Mountfield Říčany 15 : 42 (5 : 28)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Adámek, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Růžička Matěj, 5 Šmolcnop, 6 Máslo, 7 Vrba, 8 Šedivý Josef, 9 Šedivý Jan (c), 10 Dupuy, 11 Libiger, 12 Růžička Vojtěch, 13 Pavlík, 14 Novák Matěj, 15 Schlanger. Náhradníci Beneš, Stránský, Chytil, Havel, Horak, Duffek. Trenéři Němeček, Landsinger, Rohlík.

Sestava RC Slavia Praha – 1 Očenášek, 2 Maglaperidze, 3 Březina, 4 Natchkebia, 5 Melničák, 6 Průcha, 7 Křehlík, 8 Jirman, 9 Severýn, 10 Hora, 11 Adámek, 12 Miřácký David, 13 Pasbecq, 14 Hrdlička Jakub, 15 Pospíšil. Náhradníci Sýkora, Žampa, Vlach, Hrdina, Šulc, Hrdlička Jan, Benko. Trenéři Javůrek, Fojtík.

Body: Říčany – Dupuy 15, Horak 7, Libiger 5, Mareček 5, Pavlík 5, Novák 5. Slavia – Hrdlička 5, Benko 5, Melničák 5.

ŽK:

Vývoj skóre: 1.poločas: 5:0, 5:5, 5:7, 5:12, 5:14, 5:19, 5:21, 5:26, 5:28. 2.poločas: 10:28, 15:28, 15:33, 15:35, 15:40, 15:42.