AktualityMuži

Mountfield zvítězil ve Vyškově, v sobotu bude hostit brněnský Dragon

Ragbisté Mountfieldu zvítězili ve Vyškově a upevnili první místo v extraligové tabulce. Zajímavý a místy nervózní zápas zlomili hosté ve druhém poločase a nakonec zaznamenali i bonusový bod za čtyři položení.

JIMI RC Vyškov vs. RC Mountfield Říčany 12 : 30 (5 : 6)

V prvním dějství se Mountfield ujal vedení díky dvěma úspěšně provedeným trestným kopům v podání Tristana Horaka. Jedinou pětku úvodní půle ale zaznamenal domácí vazač Ondřej Kovář a do kabin se šlo za stavu 5:6.

V druhé půli pokračoval na hřišti tuhý boj, Mountfield posunul blíže k výhře Sam Dupuy, který v 62. minutě položil pětku. Další položení Říčan přišlo 69. minutě, prosadil se zadák Michal Schlanger. „O zápase rozhodl Michal Schlanger, který únikem přes celé hřiště víceméně morálně zlomil odpor Vyškova,“  glosoval pohlednou ragbyovou akci trenér Říčan Miroslav Němeček.

Statistiky utkání:

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Stránský, 2 Linhart, 3 Adámek, 4 Chytil, 5 Šmolcnop, 6 Máslo, 7 Šedivý Josef, 8 Havel, 9 Šedivý Jan (c), 10 Horak, 11 Podlipský, 12 Dupuy, 13 Pavlík, 14 Novák Matěj, 15 Schlanger. Náhradníci Calta, Haš, Polášek, Libiger, Růžička Vojtěch, Švikovský. Trenéři Němeček, Landsinger, Rohlík.

Sestava JIMI RC Vyškov – 1 Doležel, 2 Kopřiva, 3 Jaroš, 4 Monček, 5 Trunečka, 6 Jordánek, 7 Pořízek, 8 Kovář Ondřej, 9 Toman, 10 Kovář Martin (c), 11 Soural, 12 Kučera, 13 Chalabala, 14 Prachař, 15 Pantůček. Náhradníci Kovář J., Májovský, Janek, Voráč, Procházka, Havránek, Fialka, Šenk. Trenéři Pala, Hudák.

Body: Říčany – Horak 10, Dupuy 5, Schlanger 5, Libiger 5, Novák M. 5. Vyškov – Kovář O. 10, Kučera 2.

ŽK: Říčany – Šedivý Josef. Vyškov – Kovář Martin, Kovář Ondřej.

Vývoj skóre: 1.poločas: 0:3, 0:6, 5:6. 2.poločas: 5:11, 5:13, 5:18, 5:20, 5:25, 10:25, 12:25, 12:30.

Pětky: 2-4.

Rozhodčí: Mendes, Bednařík, Jíša.

Mountfield nyní čeká domácí zápas s Dragonem Brno. Utkání se odehraje v sobotu 8. dubna od 14:00 hodin na stadionu Josefa Kohouta. Brňané po pěti odehraných kolech soutěže drží po dvou výhrách a třech prohrách šesté místo, naposledy podlehli doma Slavii 15:36. Dragon před sezonou posílili hned čtyři hráči z JAR a Namibie, tahouny mužstva jsou také reprezentačními zápasy ošlehaní Zbyněk Schütz, Ondřej Kučera a Jan Tieber.