AktualityMuži

Máme bronz!

Mountfield otočil v posledním zápase Antonína Brabce v říčanském dresu zápas o bronz s Pragou a raduje se z bronzových medailí.

RC Mountfield Říčany – RC Praga Praha 26:14 (8:14)

Zápas sice otevřel pětkou Kryštof Kobián, ale jinak se nesl první poločas plně v letošní tradici obou soupeřů, že doma není nikdo prorokem. Vždyť ze třech vzájemných soubojů obou soupeřů se ani jednou neradovali domácí. Pragováci díky dobré práci roje dosáhli po dvaceti minutách hry trestné pětky, a i když Tristan Horak vzápětí vrátil vedení Mountfieldu úspěšným trestným kopem, další pětka Pragy v podání Michala Malého a kop po položení Matyáše Hoppa uzavřely stav poločasu na 8:14.

Ve druhé čtyřicetiminutovce se domácí od začátku pustili do zteče pragováckých pozic, ještě energičtěji poté, co Tristan Horak poslal v 53. minutě přesný trestný kop mezi tyče hájené žlutočernými a hosty navíc oslabila červená karta Michala Kulhánka šest minut poté.

V 66. minutě si ovace diváků na stadionu užil nestárnoucí Antonín Brabec. V dresu Říčan hrál v letech 2008-2013 a 2016-2019. I ve své dvacáté deváté sezoně v seniorském ragby se populární Tony i díky bohatým zkušenostem a herní chytrosti rozhodně neztratil, vzpomeňme třeba dvě pětky v Brně. Budeš nám v modrobílém ligovém dresu Říčan chybět Tony!

Vraťme se k dění na trávníku. Po většinu času druhé půle předváděli domácí festival zmařených příležitostí. Chyby v před finální fázi a špatná řešení klíčových situací bránily Mountfieldu v radosti z obratu. Až do 71. minuty, kdy konečně protrhl vlnu euforie pětkou Tristan Horak. Za další tři minuty položil Jan Kučera a Tristan Horak proměnil následný kop za dva body. V poslední minutě ještě upravil finální skóre trestným kopem Jan Kučera.