AktualityMuži

Zlatý hattrick pro Mountfield

Po mistrovských titulech v patnáctkách i sedmičkách zvítězili ragbisté Mountfieldu i v podzimním Poháru ragby XV, když porazili Spartu 23:13 a získali tak v roce 2022 všechny tři cenné tuzemské trofeje. Finále poháru se hrálo na umělé trávě stadionu v Praze na Markétě v zimních podmínkách a sledovalo je na čtyři stovky diváků.

První poločas začal svižně a hned v úvodní minutě načal bodový zápis Tristan Horak, který se nemýlil z trestného kopu. Za Sparťany odpověděl po třech minutách stejným způsobem další Jihoafričan Romeo Nkoane. V desáté minutě položil Mountfield první pětku utkání, prosadil se rváček Petr Máslo, následný kop po položení Tristan Horak minul. Po dalších dvou minutách snížil na rozdíl dvou bodů z trestného kopu Nkoane. V dalším průběhu byla hra rozkouskovaná, ale s blížícím se koncem prvního poločasu se Sparťané hodně tlačili do obrany Mountfieldu, ta však fungovala spolehlivě. Naopak říčanským hráčům se podařilo čtyři minuty před pauzou ještě zvýšit vedení, když útočnou akci zakončil položením Kryštof Kohout a dva body následně přidal Horak.

Po pěti minutách druhé půle zakončil útočnou akci Mountfieldu pětkou Jindřich Duffek a Říčany se utrhly na rozdíl 14 bodů. Sparťané ale zápas nevzdali a snažili se o vyrovnání. Vytěžit body z tlaku ale dokázal až v 71. minutě reprezentant Vlastimil Diviš, který zaznamenal jedinou pětku Sparty v utkání. Na rozdíl sedmi bodů snížil kopem po položení Nkoane, to však bylo ze strany rudých vše. Konečnou podobu skóre stanovil o pár desítek vteřin později trestným kopem Tristan Horak a Mountfield se tak po závěrečném hvizdu mohl začít radovat z další cenné trofeje.

RC Mountfield Říčany vs. RC Sparta Praha 23 : 13 (15 : 6)

Sestava RC Mountfield Říčany: 1 Adámek, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Chytil, 5 Růžička, 6 Máslo, 7 Haš, 8 Šmolcnop, 9 Šedivý Jan (c), 10 Horak, 11 Kohout, 12 Dupuy, 13 Pavlík, 14 Duffek, 15 Schlanger. Náhradníci: 16 Masopust, 17 Calta, 18 Sosnovec, 19 Šedivý Josef, 20 Vrba, 21 Novák Matěj, 22 Kučera, 23 Suchopár. Trenéři: Němeček, Landsinger, Rohlík.

Sestava RC Sparta Praha: 1 Švarc, 2 Dřímal, 3 Havlíček, 4 Luka, 5 Diviš Vladan, 6 Diviš Vlastimil, 7 Kotík, 8 Bejček, 9 Čížek, 10 Nkoane, 11 Fortuin, 12 Hřebačka R. (c), 13 Hřebačka L., 14 Zámyslický, 15 Schneider. Náhradníci: 16 Palm, 17 Zeman, 18 Vilimovský, 19 Šinágl, 20 Rulf, 21 Šelepa, 22 Machmedze, 23 Šaroch. Trenéři: Krützner, Vokrouhlík.

Body: Říčany – Horak 8, Máslo 5, Kohout 5, Duffek 5. Sparta – Nkoane 8, Diviš Vlastimil 5.

ŽK:

Vývoj skóre: 1. poločas: 3:0, 3:3, 8:3, 8:6, 13:6, 15:6. 2. poločas: 20:6, 20:11, 20:13, 23:13.