AktualityMuži

Vítězství nad Spartou přinesla zlepšená hra v druhém poločase

Mountfield si připsal další výhru v extralize, nad Spartou zvítězil 28:18 po poločase 6:6. Před zápasem měly oba týmy plný počet bodů a jen skóre rozhodovalo o lepší pozici Říčan, Mountfieldu se tak podařilo osamostatnit v čele tabulky. Do konce základní části zbývají tři kola, vítěz této fáze soutěže bude mít jistotu domácího prostředí v play-off.

Mountfield vstoupil do utkání lépe, na dlouhé minuty se usídlil na polovině Sparty, ale kromě trestného kopu Horaka nevytěžil z převahy nic. Sparťané se postupně dostali do zápasu a trestným kopem Richarda Hřebačky srovnali po půlhodině krok. Oba kopáči si ještě úspěšnou exekuci trestného kopu do poločasu zopakovali a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 6:6. „V první půli jsme postrádali tempo a nehráli naši hru“, hodnotil trenér Němeček výkon domácích v úvodních čtyřiceti minutách.

Druhou půli načal ve 43. minutě Tristan Horak třetím úspěšným trestným kopem, ale již o tři minuty se prvním položením v utkání prosadil v rudém dresu Emilio Caldaroni a Říčany musely dotahovat. V 56. minutě utkání poslal kapitán domácích Jan Šedivý vtipnou přihrávkou na zteč Tristana Horaka, který položil pětku a znovu poslal domácí do vedení. Mountfield v těchto fázích zápasu dominoval a Sparťané i díky množství chyb nestíhali. Další pětku Mountfieldu přidal Máslo a Horak se nemýlil z kopu po položení. To již hráli hosté oslabení o žlutou kartou potrestaného Martina Havlíčka. Pět minut před koncem neudržel nervy na uzdě střídající Tomáš Klika, pěstí udeřil Petra Másla a rozhodčí Čekal bez váhání udělil červenou kartu. Početní převahu domácích přetavil v další pětku opět Petr Máslo a Horak se nemýlil z následného kopu. V poslední minutě Sparťané korigovali výsledek po pětce Walterse a kopu Hřebačky na 28:18 pro domácí Mountfield.

RC Mountfield Říčany – RC Sparta Praha 28 : 18 (6 : 6)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Mašek, 5 Trefný, 6 Šedivý Josef, 7 Máslo, 8 Havel, 9 Šedivý Jan ©, 10 Horak, 11 Kohout K., 12 Vrba, 13 Duffek, 14 Formánek, 15 Schlanger. Náhradníci 16 Anderle, 17 Buček, 18 Stránský, 19 Chytil, 20 Šmolcnop, 21 Haš, 22 Suchopár, 23 Růžička V.. Trenéři Němeček, Landsinger, Rohlík.

Sestava RC Sparta Praha – 1 Caldaroni, 2 Dřímal, 3 Havlíček, 4 Diviš Vladan, 5 Kotík, 6 Diviš Vlastimil, 7 Bejček, 8 Uys, 9 Forst, 10 Hřebačka R. ©, 11 Zámyslický, 12 Hřebačka L., 13 Walters, 14 Šelepa, 15 Fortuin. Náhradníci 16 Švarc, 17 Doležal, 18 Šimral, 19 Luka, 20 Forejt, 21 Klika, 22 Vávra, 23 Čížek. Trenéři Krützner, Okleštěk, Caldaroni.

Body: Říčany – Horak 18, Máslo 10. Sparta – Hřebačka 8, Caldaroni 5, Walters 5.

Vývoj skóre: 1. poločas: 3:0, 3:3, 6:3, 6:6. 2. poločas: 9:6, 9:11, 14:11, 19:11, 21:11, 26:11, 28:11, 28:16, 28:18.

ŽK: Sparta – Havlíček (64. min.)

ČK: Sparta – Klika (75. min.)