AktualityMuži

Říčany zvládly dramatický závěr na Spartě

Mountfield vyhrál na Spartě 23:20 a v extralize zaznamenal třetí výhru v třetím utkání.

Skóre utkání na půdě obhájce titulu otevřel v desáté minutě Tristan Horak z trestného kopu, vyrovnání stavu zařídil o tři minuty později Sparťan Matěj Čížek. Mountfield následně Horakem proměnil další dva trestné kopy, navíc domácí Tomáš Luka uviděl ve dvacáté sedmé minutě žlutou kartu a Říčanští byli ve velkém tlaku na soupeřově polovině. Z tlaku vysvobodila domácí technická chyba ragbistů Mountfieldu, po které utekl přes celé hřiště Sheldon Fortuin a položil první pětku utkání. Matěj Čížek vedení Sparty navýšil kopem po položení a trestným kopem tři minuty před koncem na 13:9. Výsledný stav poločasu určil z trestného kopu Tristan Horak, Sparta – Mountfield 13:12.

Ve druhé půli opět úřadoval kopáč Tristan Horak. Dvěma přesnými trestnými kopy otočil průběžný stav na 13:18. V 69. minutě se radovali hosté opět, Jan Kučera přiklepl v brankovišti Sparty volný míč a zaznamenal jedinou pětku Mountfieldu v utkání. Jenže šest minut před koncem hrací doby obdržel Horak žlutou kartu a zbytek zápasu se proměnil v drama. Hned po minutě hry položil za Spartu Vladan Diviš a Matěj Čížek zúžil kopem po položení vedení hostů na pouhé tři body. Sparta už však naštěstí do konce svůj tlak nezúročila a Mountfield veze z Podvinného mlýna cenné body. Sparta – Mountfield 20:23.

„Rozhodnout jsme měli již v první půli, ale udělali jsme spoustu technických chyb. Většinu času jsme byli na půdě soupeře, ale nedokázali jsme bodovat, což pramenilo i ze zbytečné nervozity. Pochválil bych naši dobrou obranu, dost jsme na této činnosti v poslední době pracovali. Naopak jsem zklamán z kvality naší hry v standardních situacích, mlýny a auty rozhodně nebyly v našem podání takové, jaké bych si představoval“, sumarizoval po zápase trenér Miroslav Němeček.

Statistiky utkání

RC Sparta Praha – RC Mountfield Říčany 20 : 23 (13 : 12)

Sestava RC Sparta Praha – 1 Švarc, 2 Dřímal, 3 Havlíček, 4 Luka, 5 Bejček, 6 Klika, 7 Rulf, 8 Uys, 9 Čížek, 10 Hřebačka Richard ©, 11 Stibitz, 12 Hřebačka Lukáš, 13 Fortuin, 14 Šelepa, 15 Schneider. Náhradníci 16 Forejt, 17 Šimral, 18 Diviš, 19 Šimčák, 21 Pailodze, 22 Zámyslický, 23 Dočkal. Trenéři Okleštěk, Caldaroni.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Stránský, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Chytil, 5 Trefný, 6 Šedivý Josef, 7 Haš, 8 Růžička Matěj, 9 Kohout Kryštof, 10 Horak, 11 Suchopár, 12 Vrba, 13 Kučera, 14 Kobián, 15 Schlanger ©. Náhradníci 16 Buček, 17 Calta, 18 Mašek, 20 Duffek, 22 Růžička Vojtěch, 23 Podlipský. Trenéři Němeček, Landsinger, Čamrda, Rohlík.

Body: Sparta – Čížek 10, Fortuin 5, Diviš 5. Říčany – Horak 18, Kučera 5.