AktualityMuži

Domácí remíza s Tatrou

V prvním kole nadstavbové části 1. ligy remizovali muži Mountfieldu na stadionu Josefa Kohouta s Tatrou Smíchov 30:30 (20:15).

Domácí ragbisté nastoupili do utkání s chutí a již ve třetí minutě otevřel skóre Kryštof Kobián, jehož položení bodově doplnil prokopem Jan Kučera. V šesté minutě se hosté dostali před pětkoviště Mountfieldu a velezkušený Roman Rygl snadno prošel špatně postavenou obranou modrobílých a přidal další pětku do své bohaté sbírky. Další minuty patřili domácím, kteří postupně navyšovali skóre jmenovitě kapitánem Janem Kučerou. Ten dvěma trestnými kopy, pětkou a prokopem posunul vedení Mountfieldu na 20:5 ve dvaatřicáté minutě utkání. Závěr první půle však domácí tým nezvládl a dovolil soupeři velmi rychle se vrátit zpět do zápasu. Jacques Fick nejprve proměnil trestný kop a posléze konvertoval pětku kapitána hostí Jiřího Černého. Poločas 20:15 ve prospěch Říčan.

I ve druhé půli stačili hráčům Říčan tři minuty, aby položili pětku, postaral se o ni Jindřich Duffek a přesný kop Jana Kučery posunul skóre opět výrazněji v prospěch Mountfieldu na 27:15. Bohužel nad  dalším průběhem hry ztratili Říčanští kontrolu a velkým množstvím zbytečných a po většinou nevynucených chyb přepustili Tatře otěže hry. Smíchovští se po dvou pětkách a jedné úspěšné konverzi dotáhli na smírný stav 27:27 a pět minut před koncem se dokonce dostali do vedení trestným kopem Jacquesa Ficka. Domácí poté vyvinuli enormní úsilí, aby stav utkání opět zvrátili na svou stranu. Jan Kučera srovnal trestným kopem a Mountfield se sápal po výhře. V nastavení po chybě hostů mohl letos téměř neomylný domácí kopáč rozhodnout, bohužel z trestného kopu tentokrát mezi tyče nezamířil a týmy se tak rozešli po remíze 30:30.

V příštím kole se Mountfield v sobotu 25. května přesune na Moravu k utkání s Vyškovem.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Gerber, 3 Mareček, 4 Šmolcnop, 5 Trefný, 6 Havel, 7 Juzl, 8 Homer, 9 Šedivý, 10 Horak, 11 Suchopár, 12 Kučera (c), 13 Kobián, 14 Kohout, 15 Duffek. Náhradníci 16 Němeček, 17 Cordani, 18 Landsinger, 19 Polášek, 20 Hrma, 21 Brabec, 22 Müller, 23 Burnard. Trenéři Němeček, Brabec, Landsinger.

Sestava RC Tatra Smíchov – 1 Průša, 2 Elis, 3 Zobač, 4 Olbrich, 5 Bezouška, 6 Colakidis, 7 Mára, 8 Černý (c), 9 Fick, 10 Honner, 11 Hodek, 12 Berounský, 13 Rygl, 14 Hutník, 15 Bartoň. Náhradníci 16 Jeszik, 17 Planzer, 18 Linhart, 19 Vacek, 20 Kintr. Trenéři Hopkins, Vacek, Loučka.

Body: Říčany – Kučera 20, Kobián 5, Duffek 5. Tatra – Fick 15, Rygl 5, Černý 5, Průša 5.

Žlutá karta: Olbrich (Tatra).

Rozhodčí: Štěpán Čekal, Vladimír Kohout, Jiří Livers.