AktualityMuži

Béčko v sobotu proti Petrovicím

Říčanský B tým mužů se ve čtvrtfinále Poháru ragby XV střetne s Petrovicemi. Dvojzápas začíná utkáním v Říčanech v sobotu 16 září od 14 hodin, odveta se hraje o týden později v Petrovicích. Utkávají se čtvrtý tým skupiny B a první tým skupiny C. 

Petrovice byly v Poháru ragby XV nasazeny do třetího výkonnostního koše, jehož základní skupinu ovládly. Kontumační vítězství připsaly proti Přelouči, následně vyhrály 28:26 v Bystrci a naposledy zdolaly doma Zlín 32:14. K poslednímu utkání doma se Zlínem nastoupily Petrovice v této sestavě: 1 Bendzák, 2 Novotný, 3 Korbel, 4 Pecka, 5 Venclík, 6 Dvořák, 7 Tógli, 8 Chadim, 9 Biskup, 10 Šedina, 11 Vyhnal, 12 Brada, 13 Šamánek, 14 Strachota, 15 Karel. Střídali Burnard, Starosta, Postl, Trejtnar, Krutský, Kadečka, Krechter, Nakládal. Trenérem Petrovic je Přemysl Brádle.

Mountfield „B“ byl v Poháru nasazen do druhého výkonnostního koše, zápasy základní skupiny mu však výsledkově nevyšly. Tým složený především z nadějných mladíků prohrál 19:29 ve Vyškově, se Slavií doma vysoko 7:50 a naposledy před týdnem s Dragonem v Říčanech těsně 17:20. Proti Dragonu nastoupil RC Mountfield Říčany „B“ v této sestavě: 1 Nevický F., 2 Juzl, 3 Houdek, 4 Růžička M., 5 Novák, 6 Fokt, 7 Rada, 8 Havel, 9 Lacina, 10 Duffek, 11 Šimeček, 12 Růžička V., 13 Vrba, 14 Kuchař, 15 Nevický T. Střídali Horn, Rus, Jäger, Bucek, Pavlíček, Suchopár, Šach. Trenéry říčanských mužů jsou Miroslav Němeček a Marek Landsinger.

Trenér Miroslav Němeček k výkonům rezervy říká: „Výkony se lepší, pokud spolu kluci trénují, tak hrají lépe a lépe. Není problém s talentem, ale právě se společným trénováním a z toho plynoucí souhrou.“

PCh, ilustrační foto J.Koliš