AktualityMuži

V sobotu proti pražským S

Zajímavý dvojzápas čeká v sobotu návštěvníky stadionu Josefa Kohouta v Říčanech. V pohárové soutěži se ragbisté Mountfieldu střetnou nejprve se Spartou a následně se Slavií.

  • RC Mountfield Říčany vs. RC Sparta Praha | sobota 2.9. od 13:00 | Pohár ragby XV muži – skupina A
  • RC Mountfield Říčany B vs. RC Slavia Praha | sobota 2.9. od 15:00 | Pohár ragby XV muži – skupina B

Sparta, která v neděli 3.9. oslaví na Podvinném mlýně 95 let své existence, zatím odehrála v poháru jediný zápas. Na domácím hřišti suverénně přejela Pragu 32:15, o čtyři pětky Sparťanů se podělili Tomáš Diviš, Tomáš Forst, Vladan Diviš a Filip Rulf.

Mountfield má v poháru odehrány již dva zápasy, v obou se na vítězství nadřel. Nejprve zdolal na domácím hřišti Tatru Smíchov 22:21 a posléze odvezl výhru 27:22 z Pragovky, když zápas otáčel ve druhém poločase.

„V této části sezony bude klíčové, v jaké sestavě se dají týmy dohromady. U nás v Říčanech můžeme těžit ze širokého kádru a postavit dva týmy, které se představí v sobotu. Do prvního týmu jsou preferováni hráči, kteří přes léto trénovali více, do druhého potom ti, kteří trénovali méně. Toto může samozřejmě vést k určité špatné souhře mezi jednotlivými posty, nicméně pohár nám slouží především k tomu, aby dostali šanci se ukázat hráči, kteří mají chuť a vůli se prosadit do prvního týmu. Doufám, že Sparta přijede v co nejsilnější sestavě a utkání bude mít stejné nasazení jako květnové finále extraligy. My se zatím potýkáme s několika zraněními a absencí na klíčových postech – Horak, Dupuy, Kučera, Šedivý,.. – nicméně hráči, kteří naskočili do hry, si vedou více než dobře – viz mladý Lukáš Rada na útokové spojce – a doufám, že jejich forma jenom poroste,“ říká před zápasem se Spartou trenér Miroslav Němeček.


Béčko proti Slavii

Slavia má po dvou zápasech připsány dvě výhry, nejprve jasně předčila Dragon Brno 47:5 a posléze v utkání bohatém na body Vyškov 38:33. V obou utkáních měli Pražané výhodu domácího prostředí.

„Béčko“ Mountfieldu má zatím odehrané pouze jedno utkání, ve Vyškově podlehlo 19:29, když o tři pětky Říčan se podělili Jiří Kuchař, Petr Pavlíček a hrající trenér Miroslav Němeček.


Pro příznivce, kteří nebudou moci dorazit na stadion osobně, připravujeme online přenos zápasů. Pro sledování je třeba si stáhnout aplikaci Veo Live (např. na Google play) a zde dohledat RC RICANY.

https://veolive.page.link/e72S


PCh, ilustrační foto Jiří Koliš