AktualityMuži

V úvodním kole Poháru ragby XV hostíme Tatru

Atraktivní duel Mountfieldu se smíchovskou Tatrou bude magnetem prvního kola podzimního ragbyového poháru. Domácí Mountfield do něj vstupuje jako úřadující ligový mistr, ale také jako obhájce pohárové trofeje z předchozího ročníku.

O změnách v říčanském kádru informuje trenér Miroslav Němeček. „Do francouzského SC Leucate Corbiéres Mediterrannée XV přestoupil Tomáš Stránský, kterému děkujeme za skvělé výkony v dresu Říčan a přejeme hodně úspěchů v zemi galského kohouta. Z Francie se naopak vrací Jakub Homer a z hostování ve Vyškově Honza Kučera. Těšíme se také na návrat Roberta Trefného, kterému dlouhou stopku vystavily zdravotní problémy.“

Systém poháru nejprve určuje utkání v pěti základních výkonnostních skupinách po čtyřech týmech. Mountfield je pochopitelně v té nejvyšší, ve které mu budou soupeři Tatra, Praga a Sparta. Po třech zápasech základní skupiny následuje prolínací část, která má 5 kol a vrcholí zápasy o umístění o víkendu 21. – 22. října.

Více si k systému soutěže můžete přečíst na stránkách České rugbyové unie zde:

https://www.rugbyunion.cz/novinky/podzimni-pohar-ragby-xv-bude-zahajen-jeste-pred-koncem-prazdnin

Pro příznivce, kteří nebudou moci dorazit na stadion osobně, připravujeme online přenos zápasu. Pro sledování je třeba si stáhnout aplikaci Veo Live (např. na Google play) a zde dohledat RC RICANY.

https://veolive.page.link/e72S

RC Mountfield Říčany vs. RC Tatra Smíchov | stadion Josefa Kohouta v Říčanech | sobota 19. srpna od 13:00 hodin

PCh