AktualityMuži

Mountfield zdolal Tatru a ve finále extraligy se utká se Spartou

Říčanští ragbisté potvrdili roli favorita a v semifinále nejvyšší soutěže mužů porazili Tatru 17:5, když všechny body zápasu padly již v prvním dějství.

Skóre utkání otevřel již v páté minutě položením Lukáš Chytil, o necelou čtvrthodinu později se stejně prosadil Patrik Pavlík a Tristan Horak navýšil stav kopem po položení. Ve dvaadvacáté minutě snížil za Tatru Karel Berounský, ale o pět minut později Petr Máslo třetí pětkou domácích dovršil skóre zápasu. Ve druhém poločase už žádné body nepadly i díky velkému množství technických chyb hráčů Mountfieldu.

Ve druhém semifinále zdolala Sparta na domácím hřišti Vyškov 25:16 (3:6) a bude ve finále soupeřem Říčan. Boj o zlato se odehraje v sobotu 20. května od 15:00 v Říčanech.

Semifinále extraligy | RC Mountfield Říčany vs. RC Tatra Smíchov 17 : 5 (17 : 5)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Adámek, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Šmolcnop, 5 Chytil, 6 Máslo, 7 Vrba, 8 Havel, 9 Šedivý Jan (c), 10 Horak, 11 Novák Matěj, 12 Pavlík, 13 Dupuy, 14 Podlipský, 15 Schlanger. Náhradníci Haš, Stránský, Calta, Růžička M., Fokt, Libiger, Růžička V., Duffek. Trenéři Němeček, Landsinger.

Sestava RC Tatra Smíchov – 1 Matouš, 2 Kajta, 3 Glaus, 4 Elis P., 5 Procházka, 6 Mára, 7 Černý, 8 Uys, 9 Šimák, 10 Du Preez, 11 Bartoň, 12 Šampalík, 13 Berounský (c), 14 Vobr, 15 Honner. Náhradníci Balák, Elis A., Průša, Černohorský, Linhart, Košata, Rygl, Haderer. Trenéři Oswald, Stárka.

Body: Říčany – Chytil 5, Pavlík 5, Máslo 5, Horak 2. Tatra – Berounský 5.