AktualityMuži

Mountfield přidal proti Dragonu šestou výhru do tabulky

Skóre zápasu hraného na Bílou sobotu otevřel v šesté minutě jihoafrický kopáč Dragonu Monré De Ridder. Otěže zápasu ale třímali domácí, kteří ještě do poločasu položili tři pětky, když se dvakrát prosadil rváček Jan Matěj Haš a jednou zadák Michal Schlanger. Na konci půle zmírnil vedení Mountfieldu další Jihoafričan ve službách Dragonu Conwill Draghoender, který položil jedinou pětku Brňanů v zápase. Do kabin se šlo za stavu 24:8.

Ve druhé půli už se prosazovali pouze říčanští ragbisté, pětky položili Dupuy (2x) a Linhart. Mountfield tak připsal do extraligové tabulky šestou výhru a semifinále soutěže bude hrát na domácím hřišti. Posledním soupeřem v základní části extraligy bude Slavia Praha, utkání se hraje v Edenu 6. května.

RC Mountfield Říčany vs. RC Dragon Brno 41 : 8 (24 : 8)

Statistiky utkání:

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Linhart, 3 Adámek, 4 Chytil, 5 Šmolcnop, 6 Haš, 7 Máslo, 8 Havel, 9 Šedivý Jan (c), 10 Dupuy, 11 Libiger, 12 Horak, 13 Pavlík, 14 Podlipský, 15 Schlanger. Náhradníci Polášek, Mareček, Stránský, Růžička Matěj, Jäger, Formánek, Růžička Vojtěch, Novák Matěj. Trenéři Němeček, Landsinger, Rohlík.

Sestava RC Dragon Brno – 1 Buryánek, 2 Kučera, 3 Sedlák, 4 Harviščák, 5 Lelovský, 6 Duda, 7 Draghoender, 8 Sklenský, 9 Schütz (c), 10 De Ridder, 11 Hlaváč, 12 Bezuidenhout, 13 Jansen, 14 Dofek, 15 Barták. Náhradníci Selinger, Loukota, Sedláček, Harviščák, Tieber, Pochlopeň. Trenéři Briggs, Giacintov.

Body: Říčany – Horak 11, Dupuy 10, Haš 10, Schlanger 5, Linhart 5. Dragon – Draghoender 5, De Ridder 3.

ŽK: Dragon – Schütz.

Vývoj skóre: 1.poločas: 0:3, 3:3, 8:3, 10:3, 15:3, 17:3, 22:3, 24:3, 24:8. 2.poločas: 29:8, 31:8, 36:8, 41:8.