AktualityMuži

Mountfield porazil Pragu 42:12

Čtvrtým vítězstvím ve čtvrtém kole extraligy předstihl Mountfield doposud vedoucí Vyškov, který překvapivě podlehl v Praze Slavii. Výhra Říčan se zrodila již v prvním poločase, ve kterém domácí položili tři pětky, dvakrát se prosadil Novák a jednou Horak, Tristan Horak přidal dalších osm bodů přesnými kopy. Praga se prosadila v úvodním dějství až v závěrečné minutě, když položil Klein. Do kabin se šlo za stavu 23:5.

Ve druhém dějství vykřesala Praga naději, ve 43. minutě jí rozhodčí Bednařík přisoudil trestnou pětku a o deset minut později si šel na deset minut odpočinout se žlutým kartonem Matěj Novák. Na obrat však žlutočerní neměli a zápas definitivně zlomil ve prospěch Mountfieldu střídající Patrik Pavlík svým položením jedenáct minut před koncem. Domácí pak přidali ještě další dvě pětky, prosadili se opětovně Pavlík a Horak.

Daří se osmnáctiletým juniorským reprezentantům Matěji Novákovi a Patriku Pavlíkovi, prvně jmenovaný má po čtyřech odehraných kolech extraligy na svém kontě pět položení, druhý čtyři.

RC Mountfield Říčany – RC Praga Praha 42 : 12 (23 : 5)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Adámek, 2 Haš, 3 Mareček, 4 Chytil, 5 Růžička Matěj, 6 Máslo, 7 Šmolcnop, 8 Šedivý Josef, 9 Libiger, 10 Horak (c), 11 Podlipský, 12 Dupuy, 13 Růžička Vojtěch, 14 Novák Matěj, 15 Schlanger. Náhradníci Linhart, Stránský, Calta, Havel, Fokt, Sosnovec, Šedivý Jan, Pavlík. Trenéři Němeček, Landsinger, Rohlík.

Sestava RC Praga Praha – 1 Matras, 2 Král, 3 Novotný, 4 Lach, 5 Klein, 6 Chupík, 7 Náse, 8 Hošek, 9 Petříček, 10 Čížek, 11 Bartůněk, 12 Hrníčko, 13 Žalud, 14 Wolkowinskij, 15 Nkoane. Náhradníci Zeman, Lištvan, Vaniščák, Pešek, Skotnický, Petrouš, Douša, Kotěšovský. Trenéři Manyosha, Kinter, Brabec.

Body: Říčany – Horak 22, Novák Matěj 10, Pavlík 10. Praga – Klein 5, trestná pětka.

ŽK: Říčany – Novák Matěj. Praga – Hrníčko.

Vývoj skóre: 1.poločas: 5:0, 8:0, 11:0, 16:0, 21:0, 23:0, 23:5. 2.poločas: 23:12, 28:12, 30:12, 35:12, 37:12, 42:12.

Pětky: 6-2.

Rozhodčí: Bednařík, Burnard, Jandík.

1.liga:

Druhý tým Mountfieldu bojoval v první lize proti Společenství Nýrska a Českých Budějovic a zvítězil vysoko 79:5 (36:5). Čtyři pětky položil Matěj Formánek.