AktualityMuži

Výhra nad Tatrou

V repríze loňského finále extraligy zdolal Mountfield Tatru 13:8.  První poločas skončil nerozhodně, když se z trestných kopů prosadili Tristan Horak a Karel Šampalík. Domácí zlomili utkání ve svůj prospěch ve druhém dějství díky položení Patrika Pavlíka a dvěma přesně zacíleným kopům Tristana Horaka. Hosté snížili na výsledný rozdíl pěti bodů až v poslední minutě díky položení Haderera.

RC Mountfield Říčany – RC Tatra Smíchov 13 : 8 (3 : 3)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Stránský, 2 Linhart, 3 Adámek, 4 Chytil, 5 Růžička Matěj, 6 Šmolcnop, 7 Haš, 8 Šedivý Josef, 9 Šedivý Jan (c), 10 Horak, 11 Formánek, 12 Růžička Vojtěch, 13 Pavlík, 14 Libiger, 15 Schlanger. Náhradníci Mareček, Sosnovec, Havel, Novák Martin, Vrba, Podlipský, Novák Matěj. Trenéři Němeček, Landsinger, Rohlík.

Sestava RC Tatra Smíchov – 1 Glaus, 2 Kajta, 3 Průša, 4 Pitfield, 5 Procházka, 6 Mára, 7 Budík, 8 Uys, 9 Šimák, 10 Du Preez, 11 Koblic, 12 Berounský (c), 13 Šampalík, 14 Balák, 15 Honner. Náhradníci Elis, Balák, Colakidis, Diallo, Gueyling, Haderer, Košata, Toia. Trenéři Oswald, Stárka.

Body: Říčany – Horak 8, Pavlík 5. Tatra – Haderer 5, Šampalík 3.

ŽK: Říčany – Formánek, Chytil. Tatra – Mára.

Vývoj skóre: 1.poločas: 3:0, 3:3. 2.poločas: 8:3, 10:3, 13:3, 13:8.