AktualityMuži

Dvě semifinálová vítězství

Říčanští ragbisté v Poháru ragby XV úspěšně vstoupili do semifinálových bojů hraných na dva zápasy. A tým ve skupině A (o celkové 1.-4. místo) porazil Tatru 31:3 a již ve středu 26.10. sehraje od 19:00 odvetu, která se uskuteční v Praze na Markétě. B tým ve společenství s Iuridicou porazil Vyškov vysoko 48:0 (skupina B o celkové 5.-8. místo) , odveta se hraje v sobotu 29.10. od 14:00 ve Vyškově.

Utkání s Tatrou hrané na těžkém terénu začali lépe hosté ze Smíchova, kteří se ujali vedení trestným kopem Karla Šampalíka v 8. minutě. Domácí vyrovnali po dalších deseti minutách hry, kdy se obdobně prosadil Tristan Horak. První pětku zápasu položil ve 22. minutě Jan Kučera a poločasový výsledek ještě dvěma přesnými kopy upravil Tristan Horak. Do kabin se šlo za stavu 13:3 pro Mountfield.

Druhý poločas přinesl zvyšující se převahu Mountfieldu, vedení domácích navýšil dvěma trestnými kopy Horak. Devět minut před koncem zápasu se říčanským podařilo položit druhou pětku, když se prosadil zkušený Michal Schlanger a Tristan Horak bezpečně proměnil i následný kop. Skóre zápasu pak dopsal v poslední minutě zápasu položením v brankovišti Tatry Kryštof Kohout, po další skvělé akci Michala Schlangera. Mountfield Tatra 31:3.

RC Mountfield Říčany – RC Tatra Smíchov 31 : 3 (13 : 3)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Adámek, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Chytil, 5 Růžička M., 6 Šmolcnop, 7 Máslo, 8 Havel, 9 Šedivý (c), 10 Horak, 11 Kohout, 12 Růžička V., 13 Kučera, 14 Suchopár, 15 Schlanger. Náhradníci 16 Haš, 17 Stránský, 18 Calta, 19 Novák Martin, 20 Fokt, 21 Novák Matěj, 22 Pavlík, 23 Ces. Trenéři Němeček, Landsinger, Rohlík.

Sestava RC Tatra Smíchov – 1 Matouš, 2 Mára, 3 Průša, 4 Procházka, 5 Pitfield, 6 Budík, 7 Uys, 8 Berounský (c), 9 Balák, 10 Šimák, 11 Řanda, 12 Šampalík, 13 Kuba, 14 Bartoň, 15 Rygl. Náhradníci 16 Kajta, 17 Machek, 18 Elis, 19 Diallo, 20 Colakidis, 21 Linhart, 22 Zábranský, 23 Haderer. Trenéři Oswald, Honner.

Body: Říčany – Horak 16, Kučera 5, Schlanger 5, Kohout 5. Tatra – Šampalík 3.

ŽK: Říčany – Horak. Tatra – Šimák, Šampalík.

Vývoj skóre: 1.poločas: 0:3, 3:3, 8:3, 10:3, 13:3. 2.poločas: 16:3, 19:3, 24:3, 26:3, 31:3.

Pětky: 3:0.

Rozhodčí: Zachariev, Bednařík, Jandík.

Diváci: 200

Své utkání zvládlo i „Béčko“ ve společenství s Iuridicou. Tým tvořený z převážné části našimi talentovanými mladíky porazil Vyškov překvapivě vysoko 48:0 po poločase 17:0.