AktualityDěti

V Olomouci se říčanské děti neztratily

Tradiční dětský turnaj ORF (Olomouc rugby festival) nevynechaly ani říčanské týmy. V kategoriích U8 a U12 naši nadějní ragbisté a ragbistky zvítězili, v kategorii U10 vybojovali třetí místo.

Za kategorii do osmi let zhodnotil turnaj trenér Tomáš Kozák. „Tentokrát jsem vyrazili do Olomouce na rugby festival s jasnou motivací získat co nejlepší umístění. Podařilo se nám postavit dva silné týmy, které měly chuť nechat na hřišti všechny síly a využít vše co se naučily – rychlé pětky, skvělá organizace hry a především tvrdé skládky, kterých kluci předvedli nespočet. Říčanský Válec zabojoval a obsadil skvělé 8. místo. Říčanská Mašina v dechberoucím finále položila jednu pětku a bez jediné prohry tak turnaj ovládla a zaslouženě obsadila 1.místo. Na závěr bych rád vyzdvihl perfektní organizaci turnaje a hlavně rozhodčí, kteří  ochotně klukům vysvětlovali vše co odpískali.“

Kategorie U12 a hodnocení trenéra Honzy Schejbala. „Vezli jsme 15 dětí (10 kluků a 5 holčiček). Turnaj byl pro nás úspěšný a vezeme první místo. Základní skupinu jsme vyhráli se skóre 35:0. Všechny děti si zahrály a mě nejvíc bavilo, když jsem měl 6 nejlepších hráčů na střídačce a přesto tým drtil soupeře. Ve finále jsme narazili na Tatra Smíchov, která prošla svou skupinou hladce s jednou obdrženou pětkou. Bylo jasné, že nás čeká nejtěžší zápas turnaje. Děti měly strach , ale když vlezly na hřiště, byla podpora ostatních klubů pro Říčany obrovská a hnala je do boje. Finále jsme odehráli bez střídání. Olí a kluci byli úžasní. Olí pokládala první pětku v každém zápase, ale ve finále ji to trvalo nejdéle a tak jsme od 3. minuty vedli. Tatra zkoušela vše možné i nemožné, ale do našeho pětkoviště jsme je nepustili. Vítězství jsme potvrdili v poslední akci turnaje, kdy se podařilo položit našemu kapitánovi po výborné spolupráci celého týmu. Jsme vítězi ORF kategorie U12 pro rok 2022!“