AktualityŽeny

Páté místo říčanských ragbistek v turnaji v Petrovicích

Druhý turnaj podzimního Poháru 7s žen se uskutečnil v pražských Petrovicích za účasti družstva Mountfieldu. Naše ragbistky sehrály čtyři utkání, ve dvou zvítězily, dvakrát podlehly a celkově obsadily páté místo.

Výsledky Mountfieldu:

• Dragon Brno – Mountfield Říčany 0:46
  • Mountfield Říčany – Sparta Praha 7:27
  • Tatra Smíchov – Mountfield Říčany 26:0
  • Mountfield Říčany – Petrovice 31:14 (o páté místo)

Turnaj zhodnotil trenér Mountfieldu Thomas Mendes. „V prvním zápase jsme letos poprvé hráli proti Dragonu. Proti silnému týmu se nám dařilo dostávat rychle míč na křídla a zaznamenali jsme na začátku turnaje dobrý výsledek. Proti Spartě jsme ztráceli fyzicky, prohrávali jsme mnoho duelů v obraně. V utkání s Tatrou jsme sehráli vyrovnaný první poločas (0:7), kdy jsme mohli a měli skórovat. V druhém poločase nám bohužel poklesla morálka a opět jsme minuli celou řadu skládek. V zápase o páté místo nás čekaly Petrovice. Po dobré první půli (19-7) dovolily naše chyby v defenzivě a ztráta koncentrace soupeřkám návrat do utkání (19-14), naštěstí se nám díky dobré kondici děvčat podařilo ještě položit dvě pětky a skončit s dobrým celkovým výsledkem. Turnaj jsme odehráli s pouze deseti děvčaty v sestavě.“

Vítězem turnaje se stala smíchovská Tatra před zahraničními účastníky z RU Donau Wien a Legie Rugby Warszawa.