AktualityMuži

Říčany po výborném výkonu poráží Vyškov jednoznačně 52:12

Skvělé utkání sehráli ragbisté Mountfieldu. Vyškovu se odveta za loňské finále nepovedla a v Říčanech tahal od začátku za kratší konec.

Skóre utkání otevřel již v osmé minutě Jakub Selix a Tristan Horak následným úspěšným kopem započal své další kopáčské představení, v utkání byl nakonec úspěšný při všech kopech z místa. Říčanští ragbisté byli nadále při chuti, lépe se pohybovali a kombinovali, velkou převahu měli v mlýnech. Po skvělé akci roje položil druhou pětku kapitán Jan Šedivý. Vyškov se dostal ke slovu až ve 28. minutě, když za stavu 17:0 Radim Trunečka srazil odkop a položil míč do pětkoviště Říčan. Následný kop po položení úspěšně zvládl říčanský odchovanec v dresu Vyškova Jan Kučera. Závěr poločasu patřil opět domácím, kteří pětkou Selixe a kopem Horaka stanovili skóre poločasu 24:7.

Ani druhé dějství nepřineslo změnu obrazu hry. Mountfield byl lepším týmem, domácí hráči předváděli divákům pohledné akce a přidali Vrbou a Horakem další dvě pětky. Vyškovu se podařilo snížit v 58. minutě, když se prosadil Ondřej Kovář. Ze strany hostů to ale bylo vše, v závěru zápasu přidal Mountfield ještě dvě pětky, nejprve přisoudil rozhodčí Čekal trestné položení a v poslední minutě se ještě prosadil hbitý Kryštof Kohout.

RC Mountfield Říčany – JIMI RC Vyškov 52 : 12 (24 : 7)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Chytil, 5 Trefný, 6 Máslo, 7 Šmolcnop, 8 Šedivý Josef, 9 Šedivý Jan ©, 10 Horak, 11 Kohout K., 12 Selix, 13 Vrba, 14 Formánek, 15 Duffek. Náhradníci 16 Buček, 17 Mašek, 18 Anderle, 19 Polášek, 20 Haš, 21 Havel, 22 Růžička V., 23 Kobián. Trenéři Němeček, Landsinger, Rohlík.

Sestava JIMI RC Vyškov – 1 Doležel, 2 Kovář J., 3 Májovský, 4 Monček, 5 Trunečka, 6 Procházka, 7 Jordánek, 8 Kovář O., 9 Pořízek P., 10 Kučera ©, 11 Soural, 12 Schmied, 13 Chalabala, 14 Pytela, 15 Pantůček. Náhradníci 16 Grossman, 18 Mazal, 19 Janek, 20 Bandy, 21 Voráč, 22 Fialka. Trenéři Pala, Šťourač, Hudák.

Body: Říčany – Horak 20, Selix 10, Šedivý 5, Vrba 5, Kohout 5, trestná pětka 7. Vyškov – Trunečka 5, Kovář O. 5, Kučera 2.

Vývoj skóre: 1. poločas: 5:0, 7:0, 10:0, 15:0, 17:0, 17:5, 17:7, 22:7, 24:7. 2. poločas: 29:7, 31:7, 36:7, 38:7, 38:12, 45:12, 50:12, 52:12.

ŽK: Vyškov – Trunečka.