AktualityMuži

Říčany načaly extraligu vítězně

Mountfield vyhrál v Brně nad Dragonem a do tabulky extraligy připsal díky čtyřem položeným pětkám plný počet bodů. RC Dragon Brno – RC Mountfield Říčany 11:31 (6:10).

Skóre utkání otevřel ve 27. minutě domácí Adam Putna, který proměnil trestný kop. Stejnou situaci si kopáč Dragonu zopakoval o čtyři minuty později a Brňané vedli o šest bodů. S odpovědí hosté dlouho nečekali, ve 33. minutě snížil z trestného kopu Tristan Horak a ve 39. minutě položil první pětku Mountfieldu Jan Kučera. Tristan Horak kopem po položení završil poločasové skóre na 6:10.

Ve druhé půli navýšili ragbisté Mountfieldu své vedení díky třem položeným pětkám, zaznamenali je Jindřich Duffek, Jan Kučera a Lukáš Chytil, a protože Tristan Horak přidal tři úspěšné kopy po položení, vedl Mountfield těsně před koncem utkání o 25 bodů. V poslední minutě korigoval za domácí položením Erik Harviščák a podtrhl závěrečný účet utkání na 11:31.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Adámek, 2 Linhart, 3 Mareček, 4 Chytil, 5 Trefný, 6 Máslo, 7 Šedivý Josef, 8 Růžička Matěj, 9 Šedivý Jan ©, 10 Horak, 11 Suchopár, 12 Duffek, 13 Kučera, 14 Kobián, 15 Schlanger. Náhradníci 16 Sosnovec, 17 Mašek, 18 Šmolcnop, 19 Kohout Kryštof, 20 Růžička Vojtěch. Trenéři Němeček, Landsinger, Čamrda, Rohlík.

Sestava RC Dragon Brno – 1 Zedka, 2 Kučera, 3 Sedlák, 4 Harviščák Erik, 5 Harviščák Patrik, 6 Bednář, 7 Dofek, 8 Sklenský, 9 Schütz ©, 10 Vávra, 11 Tieber, 12 Putna, 13 Holý, 14 Kratochvíl, 15 Čermák. Náhradníci 16 Sedláček, 17 Strakoš, 18 Černohorský, 19 Pochlopeň, 20 Merta, 21 Krejčí, 22 Starý, 23 Vašíček. Trenéři Briggs, Dosedla.

Body: Říčany – Horak 11, Kučera 10, Duffek 5, Chytil 5. Dragon – Putna 6, Harviščák E. 5.

Rozhodčí: Priskin, Oczadlý, Juřica.