AktualityMuži

Kohoutí zápas pro domácí Říčany

Mountfield zdolal v deštivém počasí a za zavřenými branami ligového nováčka z Přelouče, který opět zanechal více než sympatický dojem za bojovný týmový výkon.

Trenér domácích Miroslav Němeček postavil oproti poslednímu utkání se Spartou obměněnou sestavu s tradičně velmi nízkým věkovým průměrem. Skóre otevřel jeden z mladíků, osmnáctiletý Sam Dupuy, úspěšným trestným kopem v deváté minutě. O čtyři minuty později se prosadil položením mlynář Lukáš Linhart, při svém debutu v základní sestavě Mountfieldu. Za srdnatě bojující Přelouč dokázal v minutě sedmnácté korigovat stav utkání z trestného kopu Jan Kohout, ale stejnou mincí kontroval v minutě jednadvacáté Sam Dupuy. Poločasové skóre završil deset minut před koncem půle veterán domácího týmu Michal Schlanger položením v brankovišti hostů, stav utkání 16:3.

Za vytrvalého deště a na rychle se zhoršujícím povrchu zadního hřiště, které bylo na rozdíl od zatopené hlavní hrací plochy způsobilé k utkání, se hrál v bojovném duchu i druhý poločas. Oba týmy na začátku půle provedly dohromady jedenáct střídání deštivým a chladným počasím zkoušených ragbistů. Skóre utkání se znovu změnilo až v šedesáté minutě, když položil hostující vazač Štěpán Trunec a snížil na 16:8. Domácí uklidnil v minutě sedmdesáté třetí Tomáš Adámek, tentokrát hrající na pozici levého pilíře. Po jeho položení zvýšil Sam Dupuy následným kopem po pětce na bezpečných 23:8. V posledních čtyřech minutách upravili výsledek utkání za Přelouč Jan Čížek položením a za domácí opět Tomáš Adámek položením a Sam Dupuy následným kopem.

Na stadionu Josefa Kohouta hrál na straně domácích od 50. minuty Kryštof Kohout, sledován od postranní čáry otcem Tomášem a dvěma bratry, tentokrát v úloze pořadatelů. Na straně Přelouče jistil své spoluhráče z pozice zadáka Jan Kohout, na lavičce byl připraven jeho strýc Martin Kohout. Kohoutí zápas vyhráli Kohouti domácí.

„Našemu týmu patří velké uznání za přístup k zápasu a za nasazení během celých 80 minut. Stále nás brzdí technické chyby, které byly včera zčásti zapříčiněny počasím. Nicméně na týmu byla vidět velká chuť po vítezství, což je nejpodstatnější. Nastoupili jsme s omlazeným týmem, který ještě potřebuje sbírat zkušenosti. Včera mladí hráči vykročili dobrým směrem. Uznání si také zaslouží tým Přelouče, který předvedl velmi sympatický a bojovný výkon. Nyní nás čeká série tří zápasů proti silným soupeřům a je pro nás velmi dobrou zprávou, že máme široký a kvalitativně velmi vyrovnaný kádr“, zhodnotil zápas Miroslav Němeček.

RC Mountfield Říčany – RC Přelouč 30:13 (16:3)

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Adámek, 2 Linhart, 3 Cordani, 4 Chytil, 5 Mašek, 6 Haš, 7 Šmolcnop, 8 Růžička Matěj, 9 Libiger, 10 Dupuy, 11 Kobián, 12 Duffek, 13 Růžička Vojtěch, 14 Suchopár, 15 Schlanger ©. Náhradníci 16 Buček, 17 Fikry, 18 Juzl, 19 Müller, 20 Rada, 21 Šedivý Jan, 22 Vrba, 23 Kohout Kryštof. Trenéři Němeček, Landsinger, Čamrda.

Sestava RC Přelouč – 1 Staněk, 2 Novák, 3 Horáček, 4 Hanč, 5 Pánek, 6 Suchý, 7 Jech, 8 Trunec, 9 Rozkošný, 10 Čížek Jan ©, 11 Petržilka, 12 Nevrlý, 13 Čížek Jakub, 14 Krčmář, 15 Kohout Jan. Náhradníci 16 Šmíd, 17 Charvát, 18 Čejka, 19 Kohout Martin, 20 Pavelka, 21 Doležel Lukáš, 22 Doležel Michal. Trenéři Čížek Jan, Horáček, Kohout Martin.

Body: Říčany – Dupuy 10, Adámek 10, Linhart 5, Schlanger 5. Přelouč –Trunec 5, Čížek Jan 5, Kohout Jan 3.

Na pětky: 4 – 2.

Žluté karty: Říčany – Müller.

Rozhodčí: Breburda, Bednařík, Lančová.

Diváků: hráno bez diváků.