AktualityMuži

Přivítáme nováčka z Přelouče

V sobotu 26. září se od 14:00 hodin uskuteční na stadionu Josefa Kohouta utkání pátého kola 1. ligy ragby mezi Mountfieldem Říčany a Přeloučí. Východočeši vstoupili do ligových bojů nebojácně a vysloužili si respekt soupeřů i přesto, že dobré výkony nedokázali zatím přetavit v kýžené bodové ohodnocení.

Rugby Club Přelouč vznikl v roce 1974 jako TJ Tesla Přelouč. V té době už se v Přelouči ragby hrálo a sice v Dukle, ve které svá vojenská léta absolvovala celá řada vynikajících ragbistů. V roce 1970 se Dukla dokonce stala mistrem republiky a právě několik armádních vysloužilců v čele s Leopoldem Blachutem, Jiřím Mítem a Jiřím Frantou založilo v malém východočeském městečku oddíl civilní, jenž píše své dějiny dodnes.

V loňském roce přeloučští suverénně ovládli druhou ligu a oslavili postup do nejvyšší soutěže. Pýchou Přelouče je útočná řada, ve které hrají tři reprezentanti České republiky. Jan Čížek, který je zároveň hrajícím trenérem a kapitánem mužstva, jeho bratr Jakub a Jan Kohout, který svou službou v armádě, ve které byl i vyznamenán za účast na zahraniční misi, dává vzpomenout na slavnou historii armádního ragby v Přelouči.

Mountfield začal sezonu třemi vítězstvími a i když první dvě byla i s bonusovým bodem za minimálně čtyři položené pětky, nejcennější je to poslední, i když bez bonusu. To zdolaly Říčany mistrovskou Spartu na stadionu Josefa Kohouta 18:10, po organizovaném a poctivém výkonu na všech postech a zlepšené obraně. V minulém kole měl Mountfield hrát na hřišti úřadujících vicemistrů z Tatry Smíchov, bohužel se utkání z důvodu onemocnění Covid v týmu Tatry neuskutečnilo.

Kádr Říčan je tradičně velmi mladý a trenéři dávají dostatečný prostor talentovaným hráčům, kteří potřebují sbírat ligové zkušenosti. A tak například k utkání s Dragonem nominoval trenérský štáb kádr s věkovým průměrem 22 let a 2 měsíce.

Na utkání se připravuje trenér Mountfieldu Miroslav Němeček. „Utkání nebude vůbec jednoduché. Přelouč svými výkony v minulých zápasech prokázala, že jí místo v nejvyšší soutěži po právu náleží. Bude velmi důležité, abychom do utkání vstoupili koncentrovaně a s maximálním nasazením“.

Přijďte i VY povzbudit domácí Mountfield Říčany v cestě za dalšími ligovými body!

Organizační informace pro účast na stadionu vzhledem k pandemii Covid:

PCh, 22. 9. 2020