AktualityMuži

Mountfield vstoupil do ligy vítězstvím nad Dragonem

V prvním utkání letošní zkrácené ligové sezóny zvítězil Mountfield na stadionu Josefa Kohouta vysoko 50:20 (poločas 29:3) a kromě bodů za vítězství si připsal i bonusový bod.

Domácí hráči vstoupili do utkání s velkým elánem a jasně svého soupeře přehrávali. Své akce navíc dováděli ke kýženému efektu a tak první poločas završila čtvrtá a bonusová pětka Mountfieldu. Druhá půle začala stejně jako první, ragbisté Mountfieldu navyšovali skóre položenými pětkami a přesnými kopy po položení v podání Tristana Horaka. V 50. minutě svítilo na výsledkové tabuli skóre 50:3 a zdálo se, že utkání skončí debaklem hostů. Ti však zbylý čas utkání zvládli podstatně lépe než domácí a nakonec díky třem položeným pětkám výsledek výrazně zkorigovali.

Utkání zhodnotil trenér Mountfieldu Miroslav Němeček. „S předvedenou hrou jsme spokojeni. Hlavně co se týče nasazení a vůle vyhrát. V porovnání s posledním zápasem proti Tatře udělali hráči velký krok dopředu. Bohužel nás v zápase brzdilo velké množství technických chyb. Tento fakt se však dal na začátku sezony očekávat. Je také škoda, že jsme nedokázali udržet stejné nasazení po celou dobu zápasu a za stavu 50:3 došlo z naší strany k polevení“.

Mountfield se dlouhodobě pyšní kvalitní prací s mládeží. Zajímavý statistický údaj zaznamenal k tomuto tématu manažer A týmu Mountfieldu Pavel Šmolcnop. „Věkový průměr naší základní sestavy byl 22 let a 9 měsíců, celkové soupisky třiadvaceti hráčů pak 22 let a 2 měsíce“.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Cordani, 2 Adámek, 3 Mareček, 4 Trefný, 5 Růžička M., 6 Müller, 7 Šmolcnop, 8 Havel, 9 Šedivý ©, 10 Horak, 11 Suchopár, 12 Růžička V., 13 Kučera, 14 Kobián, 15 Formánek. Náhradníci 16 Stránský, 17 Sosnovec, 18 Fikry, 19 Buček, 20 Linhart, 21 Libiger, 22 Dupuy, 23 Dufek. Trenéři Němeček, Landsinger, Čamrda.

Sestava RC Dragon Brno – 1 Štefka, 2 Šimek, 3 Zedka, 4 Weber, 5 Harviščák E., 6 Kučera, 7 Žemlička ©, 8 Sklenský, 9 Schütz, 10 Putna, 11 Merta, 12 Tieber, 13 Šenk, 14 Hlaváč, 15 Krejčí. Náhradníci 16 Sedlák, 17 Škára, 18 Černohorský, 19 Harviščák P., 20 Bednář, 21 Wronka, 22 Dofek, 23 Svoboda. Trenéři Briggs, Dosedla.

Body: Říčany – Horak 20, Adámek 5, Růžička V., Šmolcnop 5, Kučera 5, Kobián 5, Formánek 5. Dragon – Šenk 5, Schütz 5, Černohorský 5, Putna 5.

Žluté karty: Říčany – Sosnovec.

Rozhodčí: Mendes, Breburda, Surga.