AktualityVeteráni

Veteráni na turnaji Georg Holek Cup

16.ročník George Holek Cupu se letos konal v německém Heidelbergu. Náš tým se dvou hracích dnech utkal se všemi týmy a nevedl si vůbec špatně, nakonec posuďte sami:

1.hrací den, pátek 4.10.2019

Frankfurter Bembelchwenker (D) – OB Říčany : 0: 20

Krásný zápas veteránského ragby se vzájemnou velikou úctou všech hráčů na hřišti. Hrálo se tak, aby se nikdo nezranil a nikdo nezranil ani soupeře. Naše hra byla přesnější a hlavně díky naší rychlejší hře se v soupeřově obraně dělaly skuliny, kterými naši rychlonozí hráči pronikali a dávali body. Bohužel tým Frankfurter Bembelchwenker v sobotu odstoupili a turnaj nedohráli.
Body: Patrik Novák, Láďa Rada, Jan Schejbal, Lucho Peurán

OB Říčany – TSV Handschuhsheim Oldies (D) : 5:15

Zápas s týmem, který sídlí také v Heidelbergu a především s pozdějším vítězem celého turnaje. Na naší hře se projevilo více jak dvouhodinové čekání na zápas, při kterém jsme vystydli a následně jsme se již nedokázali dostat do toho pravého tempa v zápase. Soupeř dobře využíval dlouhých nahrávek do křídel, kde nás přečísloval a z toho následně si došli pro body. Na soupeři byla viditelná i velká sehranost, kterou získává díky pravidelným zápasům v jejich veteránské soutěži. I přes to soupeř nebyl lepší než my, byl pouze rychlejší.
Body: Tomáš Nevický

Moravští Orli (CZ) – OB Říčany : 0:20

Náš páteční poslední zápas měl jako vždy nádech krásného česko-moravského derby. Oba týmy šly do zápasu s velikou chutí zápas vyhrát. Naše chuť po vítězství byla ovšem větší a také korunována krásnými čtyřmi pětkami. Jako vždy po posledním hvizdu rozhodčího v zápase se atmosféra uvolnila a oba týmy oslavily odehraný zápas.
Body: 2x Adam Sehnal, Lucho Peurán, Jan Vyčítal

2.hrací den, sobota 5.10.2019

RBW Oldies (D) – OB Říčany : 0:30

Zápas s týmem, se kterým jsme se již potkali na minulém Georg Holek Cup konaném v Rottweilu a v Olomouci. I přes v celku jednoznačný výsledek je zapotřebí vyzdvihnout snahu soupeře stačit naší podstatně rychlejší hře. Zde bych rád zmínil akci Raďáka, který po průniku obranou soupeře nahrál cca 5m před již zcela prázdným brankovištěm ještě Davidovi a ten cca 1m před brankovištěm nahrál Adamovi k položení jeho prvního hattricku. Tato akce krásně ukazovala týmovou soudržnost celého týmu v turnaji.
Body: 3x Adam Sehnal, Láďa Rada, Tomáš Nevický, Standa Křeček

RGH Oldise (D) – OB Říčany : 10:0

Zápas s domácím týmem. I přes naši prohru to byl určitě nejlepší zápas úplně celého turnaje. Oba týmy předvedly krásné ragby se vším, co má ragbyový zápas mít. Čisté, a přitom tvrdé skládky na obou stranách, rychlé a přesné přechody hry z roje na křídla, pevné obrany. Prostě ragby, jak má být a muselo se líbit všem. Soupeř vždy prošel naší obranou jen díky dobře a přesně zahraným signálům v naší dvaadvacítce, na které jsme nestačili zareagovat a přeskupit obranu.

Dracula Rugby Vets (RO) – OB Říčany : 5:15

Ze strany soupeře byla hra na hranici pravidel a spíše více za hranicí pravidel, plná nečisté hry. I přes takovouto hru soupeře jsme udrželi plnou disciplínu během zápasu. Naší trpělivou a čistou hrou jsme otočili skóre na naší stranu a zápas jsme dovedli do vítězného konce. V tomto zápase se ukázala kvalita, síla, soudržnost a odolnost našeho týmu naprosto na plno.
Body: Tomáš Nevický, Lucho Peurán, Patrik Novák

Celkové pořadí turnaje:

  • 1. TSV Handschuhsheim Oldies (D)
  • 2. RGH Oldise (D)
  • 3. OB Říčany
  • 4. Dracula Rugby Vets (RO)
  • 5. Moravští Orli (CZ)
  • 6. RBW Oldies (D)
  • 7. Frankfurter Bembelchwenker (D)

Za trenérský triumvirát Jiří Váňa.

8.10.2019