AktualityMuži

Prohra s Pragou. Postup do play-off nemáme ve svých rukách

Mountfield prohrál s Pragou 14:24 (7:7) a výrazně si zkomplikoval situaci. Před posledním kolem nadstavbové části říčanským ragbistům patří v tabulce pátá, tedy nepostupová pozice do play-off. V sobotu 12. října zajíždí Mountfield na hřiště Dragonu Brno. Vyškov, který je v tuto chvíli o bod před Říčany na čtvrtém místě hraje na Spartě, o další tři body bohatší Praga hostí Tatru Smíchov.

Skóre utkání otevřel ve 21. minutě Tristan Horak, který vlastní položenou pětku potvrdil následným kopem a poslal Říčany do vedení 7:0. O 10 minut později se ale prosadili i žlutočerní. Pokládal Filip Klein a velký český ragbyový talent Matyáš Hopp zamířil kop po pětce mezi tyče. Poločas 7:7.

Druhý poločas začala lépe Praga, rváček Jiří Boháček se ve 46. minutě prosadil položením a Jakub Žalud zacílil úspěšně mezi tyče následný kop po pětce. V 65. minutě zvýšil vedení Pragy Michal Novák, jeho pětku úspěšně potvrdil Matyáš Hopp. V 70. minutě vykřesali Mountfieldu naději Matěj Růžička pětkou a Jan Kučera úspěšným prokopem. Poslední číslici ale ke skóre utkání připsal opět Matyáš Hopp, jeho přesný trestný kop uzavřel stav na 14:24.

Praga slaví důležitou výhru, Mountfieldu nemusí na postup do play-off stačit ani případný úspěch na hřišti Dragonu.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Adámek, 3 Cordani, 4 Stránský, 5 Trefný, 6 Šedivý Josef, 7 Havel, 8 Růžička Matěj, 9 Šedivý Jan (c), 10 Horak, 11 Müller, 12 Kučera, 13 Kobián, 14 Suchopár, 15 Kohout Matyáš. Náhradníci 16 Polášek, 17 Juzl, 18 Mareček, 19 Hrma, 20 Šmolcnop, 21 Burnard, 22 Růžička Vojtěch, 23 Brabec. Trenéři Němeček, Brabec, Landsinger.

Sestava RC Praga Praha – 1 Matras (c), 2 Novák Michal, 3 Novotný, 4 Fuchs Jakub, 5 Klein, 6 Boháček, 7 Náse, 8 Charvát, 9 Novák Richard, 10 Hopp, 11 Malý, 12 Žalud, 13 Skotnický, 14 Chupík, 15 Siráň. Náhradníci 16 Máca, 17 Vazač, 18 Král, 19 Lištvan, 20 Petrouš, 21 Vadina, 22 Bartůněk, 23 Vaniščák. Trenéři Šuster, Šťastný, Kinter.

Body: Říčany – Horak 7, Růžička Matěj 5, Kučera 2. Praga – Hopp 7, Klein 5, Boháček 5, Novák Michal 5, Žalud 2.

Žlutá karta: Říčany – Homer. Praga – Novák.

Rozhodčí: Václav Heřman, Tomáš Breburda, Milan Haitman.