AktualityMuži

Vezeme druhé letošní vítězství z Tatry

Mountfield letos již po druhé dobyl hřiště obhájce titulu Tatry Smíchov. Díky úspěšnému dropu Tristana Horaka v poslední minutě otočil skóre zápasu, ve kterém po většinu času tahal za kratší konec.

V prvním poločase hrála prim Tatra, která si i díky třem pětkám vypracovala až dvanáctibodové vedení. Za Mountfield se do statistik zapsali Tristan Horak a Matěj Růžička. Prvně jmenovaný zaznamenal pětku a trestný kop, druhý pětku a karton žluté barvy. Do kabin se šlo po čtyřiceti minutách za stavu 22:13 pro domácí.

Po třech minutách druhé půle položil kapitán černých Černý a nic nenasvědčovalo velkému obratu v zápase. Trenér Němeček poslal na hřiště čtyři čerstvé hráče, kteří se pustili do obratu skóre zápasu, Tatra byla navíc oslabena o na deset minut vyloučeného Hutníka. V 54. minutě opět pokládá Matěj Růžička a Horak následným kopem snižuje na 27:20. O osm minut později pokládá Jakub Müller a už je to jen o dva body. Mountfield pak hraje deset minut oslaben o vyloučeného Lukáše Libigera, ale přesto v závěru udeří. Horak nejprve míjí trestným kopem prostor mezi tyčemi, ale následně si vše vynahradí dropem v 80. minutě utkání a obrátí na 28:27 pro hosty z Říčan. Ještě se nastavuje a Berounský málem zase urve vítězství pro Tatru, pětka však není položena v souladu s pravidly a Říčany vítězí na Tatře a navíc s bonusovým bodem za čtyři položené pětky!