Muži třetí na kvalifikačním turnaji 7s

Muži třetí na kvalifikačním turnaji 7s

Mužský tým si musel vybojovat účast ve finálovém turnaji MR ČR 7s v kvalifikačním turnaji, který vyhrál nově vytvořený profesionální tým Olympu Praha složený až na jedinou vyjímku z hráčů z Jižní Afriky. Náš tým skončil po jediné prohře po prodloužení v semifinále se Sparou na 3. místě.

Sestava: Kučera Jan (c), Máslo Petr, Sadílek Martin, Sadílek Zdeněk, Kobián Kryštof, Suchopár Albert, Tomáš Řezáč, Rohlík Jan, Schlanger Michal, Bureš Pavel, Šedivý Jan, Antonín Brabec

Do kvalifikace o účast na turnaji o Mistra 7s se přihlásilo jen 11 týmů. Autoři nového formátu sedmičkových soutěží očekávali pravděpodobně větší účast. Realita byla, ale jiná.

RC Praga Praha, RC Sparta Praha, RC Tatra Smíchov, RC Mountfield Říčany, RC Slavia Praha, RC Bystrc, RC Sedlčany, RA Olymp Praha „Akademie“ – profesionální tým, RA Olymp Praha „Plameny“ – amatérský tým, RC Tatra Smíchov B, RC Lions Rumburk

RC Lion Rumburk se ze soutěže odhlásil. Náš druhý tým, který měl na žádost ČSRU a po dohodě doplnit turnaj na 12 týmů nakonec nebyl z důvodu probíhajících dovolených a prázdnin možný.

Kvalifikační turnaj MR ČR 7s

Skupina A

RC Praga Praha, RC Tatra Smíchov, RA Olymp Praha „Akademie“ (profesionální tým)

Skupina B

RC Sparta Praha, RC Bystrc, RC Tatra Smíchov B

Skupina C

RC Mountfield Říčany, RC Slavia Praha, RC Sedlčany, RA Olymp Praha „Plameny“ (amatérský tým)

 

Výsledky sobota

RC Mountfield Říčany 41:0 RA Olymp Praha „Plameny“

RC Tatra Smíchov 7:12 RA Olymp Praha „Akademie“

RC Bystrc 31:10 RC Tatra Smíchov B

RC Slavia Praha 45:0 RC Sedlčany

RC Praga Praha 7:32 RC Tatra Smíchov

RC Sparta Praha 28:5 RC Bystrc

RA Olymp Praha „Plameny“ 0:31 RC Slavia Praha

RA Olymp Praha „Akademie 52:0 RC Praga Praha

RC Tatra Smíchov B 5:38 RC Sparta Praha

RC Mountfield Říčany 49:0 RC Sedlčany

RC Sedlčany 12:17 RA Olymp Praha „Plameny“

RC Slavia Praha 12:28 RC Mountfiled Říčany

 

Pořadí ve skupinách:

A TÝM Z V R P SKÓRE +/- BODY
1. RA OLYMP PRAHA „AKADEMIE“ 2 2 0 0 64:7 +57 6
2. RC TATRA SMÍCHOV 2 1 0 1 39:19 +20 3
3. RC PRAGA PRAHA 2 0 0 2 7:84 -77 0

 

B TÝM Z V R P SKÓRE +/- BODY
1. RC SPARTA PRAHA 2 2 0 0 66:10 +56 6
2. RC BYSTRC 2 1 0 1 36:38 -2 3
3. RC TATRA SMÍCHOV B 2 0 0 2 15:69 -54 0

 

C TÝM Z V R P SKÓRE +/- BODY
1. RC MOUNTFIELD ŘÍČANY 3 3 0 0 118:12 +106 9
2. RC SLAVIA PRAHA 3 2 0 1 88:28 +60 6
3. RA OLYMP PRAHA „PLAMENY“ 3 1 0 2 17:84 -67 3
4. RC SEDLČANY 3 0 0 3 12:111 -99 0

Osmifinále 1/8 (Skupiny A a B)

I. 1/8 – RA Olymp Praha „Akademie“ 40:0 RC Bystrc

II. 1/8 – RC Sparta Praha 24:14 RC Tatra Smíchov

III. 1/8 – RC Praga Praha 35:0 RC Tatra Smíchov B

Výsledky neděle

 

Čtvrtfinále (1/4)

I. 1/4 – RA Olymp Praha „Akademie“ 54:0 RA Olymp Praha „Plameny“

II. 1/4 – RC Sparta Praha 43:14 RC Praga Praha

III. 1/4 – RC Mountfield Říčany 26:14 RC Tatra Smíchov

IV. 1/4 – RC Slavia Praha 10:7 RC Bystrc

Semifinále

5. – 8. místo – RC Praga Praha 7:12 RC Tatra Smíchov (po prodloužení)

5. – 8. místo – RA Olymp Praha „Plameny“ 0:35 RC Bystrc

1. – 4. místo – RA Olymp Praha „Akademie“ 36:0 RC Slavia Praha

1. – 4. místo – RC Sparta Praha 24:19 RC Mountfield Říčany 24:19 (po prodloužení)

 

Utkání o konečné pořadí:

O 7. místo – RC Praga Praha 50:0 RA Olymp Praha „Plameny“ 50:0

O 5. místo – RC Tatra Smíchov 5:19 RC Bystrc

O 3. místo – RC Slavia Praha 0:21 RC Mountfield Říčany

O 1. místo – RA Olymp Praha „Akademie“ 40:7 RC Sparta Praha

 

Konečné pořadí kvalifikačního turnaje MR ČR 7s:

 

1. RA Olymp Praha „Akademie“ – profesionální tým
2. RC Sparta Praha
3. RC Mountfield Říčany
4. RC Slavia Praha
5. RC Bystrc
6. RC Tatra Smíchov
7. RC Praga Praha
8. RC Olymp Praha „Plameny“ – amatérský tým
9. RC Tatra Smíchov B
10. RC Sedlčany (tým odstoupil z turnaje po prvním dnu z důvodu nedostatku hráčů schopných ke hře)

Finálový turnaj se odehraje příští víkend 19. – 20. srpna na stadionu ČSRU Markéta.

Seznam mužských týmů, které se nepřihlásily do soutěže:

JIMI RC Vyškov, RC Dragon Brno, RC Přelouč, RC Havířov, ARC Iuridica Praha, RC Rakovník, Sokol Mariánské Hory, RC Zlín, RC Olomouc, RC Karlovy Vary, RK Petrovice, RC Titáni Nové Město na Moravě, RC Břeclav, RC České Budějovice, RC Poděbrady, RC Kralupy nad Vltavou, RC Plzeň, RC Traitos Ústí nad Labem, RC Šumava Nýrsko