Muži

RC Jimi Vyškov – Mountfield Říčany 23:15

Sobota 1. října 2016, 14.00 hodin – 4. kolo Extraligy ragby

Zranění a pracovní povinnosti vyřadili některé hráče pro tento víkend ze sestavy proti obhájci titulu z Vyškova. Přesto jsme disponovali dobrou základní sestavou, v které také nastoupil po zranění Jan Rohlík. Na lavičce jsme měli kvalitní náhradníky do roje, ale do útoku jsme neměli nikoho a tak se musel do dresu obléknout trenér Antonín Brabec.

Na začátku utkání jsme se dostali pod předpokládaný tlak a po minuté skládce Vyškov položil a přidal kop. Poté jsme hru vyrovnali a dokázali srovnat výsledek kopy Nevického a položením Kubáska. Bohužel se nám nepodařilo proměnit nadějné průniky obranou a Vyškov šel opět do vedení před koncem prvního poločasu trestným kopem na 13:10.

V druhé půlce jsme poslali do hry čerstvé rojníky. Poprvé za nás letos nastoupil Lukáš Macháček z Havířova, který vystřídal Lukáše Kubáska, který si v 51. minutě řekl o střídání. Poté vystřídal Sosnovce Hemelík a Šedivý Josef  zraněného Roczyna, do útoku se posunul z rváčka Hynek. Hodně sil nás stáli dvě žluté karty Sosnovce a Richtra. Dvacet minut před koncem utkání jsme dostali další pětku a naše odpověď přišla příliš pozdě. V 76. minutě položil střídající Macháček. Z tlaku na konci jsme už nedokázali bodovat.

Sečteno a podrženo …
Odehráli jsme dobrý zápas s loňským mistrem na jejich hřišti. I přes prohru můžeme být s výkonem spokojeni, ale nesmí nás to uspokojit. Hráči, kteří nastoupili odevzdali maximum a bojovali až do konce.

Zranění hráči:
Kučera Jan (stehno), Sadílek Martin (tříslo), Sadílek Zdeněk (záda), Kubálek Jan (koleno), Kubálek Roman (koleno), Mareček David (koleno), Nims Petr (kotník), Petrásek Josef (rameno), Čížek Jan (rameno), Fojtík (rameno), Cimprich (kotník), Podlipský (kotník)

Zajímavostí je stejný věkový průměr základních sestav.

Extraliga ragby – 4. kolo: JIMI RC Vyškov – RC Mountfield Říčany 23 : 15 (13 : 10)

Body

JIMI Vyškov: Martin Kovář 8, Procházka 5, Pořízek 5, Šenk 5

Mountfield Říčany: Nevický 5, Kubásek 5, Macháček 5

Rozhodčí: Bednařík – Žilka, Švec

Sestavy

JIMI Vyškov: 1. Jakub Doležel, 2. Radek Vrána, 3. David Jaroš, 4. Václav Monček, 5. Miroslav Procházka, 6. David Brtníček, 7. Martin Pořízek, 8. Ondřej Kovář, 9. Petr Pořízek, 10. Martin Kovář, 11. Martin Gibala, 12. Lukáš Chalabala, 13. Michal Juřínek, 14. Radek Fialka, 15. Petr Podaný (věkový průměr 25,87 roků )
Náhradníci: 16. Jiří Beneš, 17. Martin Školař, 18. Jan Kovář, 19. Vladimír Mazal, 20. Jacob Gryc, 21. Filip Jánský, 22. David Šenk

Trenéři: Pavel Pala

RC Mountfield Říčany: 1.Lukáš Kubásek, 2. Marek Juzl, 3. Jan Sosnovec, 4. Matěj Růžička, 5. Lukáš Chytil, 6. Michal Hynek, 7. David Richtr, 8. David Polášek, 9. Jan Šedivý, 10. Tomáš Nevický, 11. Adam Froněk, 12. Sebastian Roczyn, 13. Michal Schlanger, 14. Jindřich Duffek, 15. Jan Rohlík.  (věkový průměr 25,87 roků)
Náhradníci: 16. Norbert Hemelík, 17. Lukáš Macháček, 18. Josef Šedivý, 19. Antonín Brabec

Trenéři: Antonín Brabec, Jan Kobián