Žákovský turnaj říčanských škol 2017

V úterý 6.6.2016 od 8:30 proběhne na ragbyovém Stadionu Josefa Kohouta turnaj pro kluky i holky 6.-9. tříd základních škol a víceletých gymnázií v olympijském sedmičkovém ragby. První zápasy začínají v devět hodin.

Termín
úterý, 6.6.2017 830 - 1400
Místo
Stadion Josefa Kohouta, Široká 150/22, Říčany

V úterý 6.6.2016 od 8:30 proběhne na ragbyovém Stadionu Josefa Kohouta turnaj pro kluky i holky 6.-9. tříd základních škol a víceletých gymnázií v olympijském sedmičkovém ragby. První zápasy začínají v devět hodin.

 

Pořádá jej Žákovské zastupitelstvo Města Říčany společně s Městem Říčany v rámci projektu Patriot ve spolupráci s Rugby Clubem Mountfield Říčany.

 


Akce se koná pod záštitou místostarostky Mgr. Hany Špačkové.
Partnery jsou společnosti Rengl, Veolia a Pekařství Frydrych.


 
ORGANIZAČNÍ POKYNY A PROPOZICE ŠKOLÁM

Turnaj je vyhlášen pro dvanáct kategorií žáků třech základní škol a dvou víceletých gymnázií v Říčanech. Hrají zvlášť družstva chlapecká, dívčí a smíšená. Škola obsazuje kategorie dle vlastního výběru a počtem družstev, které dokáže v dané kategorii naplnit. Je možné hlásit družstva do všech kategorií i více družstev v jedné kategorii. Vždy však jen po jednotlivých třídních ročnících zvlášť do turnaje jen chlapců, jen dívek či jen smíšených družstev. Ve všedch kategoriích se hraje kontaktní ragby.

Po celou dobu turnaje bude přítomna zdravotní služba a sanitka rychlé záchranné služby.

Soutěžící na turnaji by měli mít vhodnou, nejlépe uzavřenou sportovní běžeckou obuv nebo turfy (nikoliv kopačky se špunty), lahev na pití, sportovní oblečení do každého počasí a nejlépe co nejvíce jednotné za tým či školu (není však podmínkou). Vždy před zápasem obdrží hráči rozlišovací dresy do hry.

V turnaji mezi sebou soutěží týmy v rámci jednotlivých kategorií a zároveň školy počtem hrajících týmů a jejich nasbíranými body v každé kategorii. Každá škola získá podle celkového umístění svých týmů v jednotlivých turnajích hodnotné věcné ceny, vítězný tým v každé kategorii obdrží ceny pro jednotlivce. 

 


Podrobné propozice turnaje a pokyny k přihlašování obdrží ředitelé jednotlivých škol. 
Během turnaje bude pro všechny soutěžící a pedagogický doprovod zajištěn zdarma oběd a pitný režim. Pro pedagogy je připraven workshop "Říčany pro sport do škol".


Vyhlášené kategorie Žákovského turnaje říčanských škol 6.6.2017

 

Chlapci
(kontaktní ragby)
Chlapci 6 třídy a primy
Chlapci 7 třídy a sekundy
Chlapci 8 třídy a tercie
Chlapci 9 třídy a kvarty

 

Dívky  
(kontaktní ragby)
Dívky 6 třídy a primy
Dívky 7 třídy a sekundy
Dívky 8 třídy a tercie
Dívky 9 třídy a kvarty

 

Smíšené
(kontaktní ragby)
Smíšené 6 třídy a primy
Smíšené 7 třídy a sekundy
Smíšené 8 třídy a tercie
Smíšené 9 třídy a kvarty

 

Ředitelem turnaje je Eliška Reha, předsedkyně sportovní komise Žákovského zastupitelstva, žákyně 3.ZŠ u Říčanského lesa. 


Plakát zde ke stažení pro tisk k vyvěšení na školách a plakátovacích plochách.

Rugby Club Mountfield Říčany > Archiv > Žákovský turnaj říčanských škol 2017
Loading...

související

Loading...

související