AktualityMuži

Mountfield doma podlehl Vyškovu 21:26

Vyškov do utkání vstoupil lépe a dvacet minut převahy zúročil dvěma přesnými trestnými kopy Martina Kováře a pětkou Václava Mončeka ve stav 0:11. V druhé části poločasu se začali prosazovat domácí, ale skóre se dlouho neměnilo především kvůli individuálním chybám v závěrečné fázi útoku. Minutu před koncem poločasu konečně položil Tristan Horak a Jan Kučera úspěšným kopem po položení stanovil poločasové skóre 7:11.

Mountfield po pauze nadále tlačil na obranu Moravanů a po osmi minutách pětkou otočil stav utkání Jakub Müller. Nemýlil se ani Jan Kučera a přesným kopem po pětce stanovil na 14:11.

V 50. minutě poslal trenér Miroslav Němeček na hřiště Petra Másla, který téměř rok laboroval se zdravotními problémy a ten se prosadil po deseti minutách na hřišti. Díky jeho položení a následnému kopu Jana Kučery vedl Mountfield 21:11. Zdálo se, že Mountfield pevně drží otěže zápasu, ale v 69. minutě opět po zbytečných chybách v obraně položil vyškovský Lukáš Chalabala, Martin Kovář přesně zacílil kop po pětce a Moravané se nadechli k závěrečnému tlaku. V 73. minutě již bylo nerozhodně 21:21, to Martin Kovář se nemýlil z trestného kopu. V poslední minutě zápasu pak zmar domácích dovršil Tomislav Kopřiva.

Mountfield tak podlehl Vyškovu 21:26.

„Dělali jsme velké množství chyb v obraně, opravdu špatně jsme skládali a v útočné fázi jsme nevyužili řadu příležitostí k položení. Jediným pozitivem dnešního zápasu je návrat uzdraveného Petra Másla do sestavy“, řekl po utkání zklamaný trenér Říčan Miroslav Němeček.