AktualityMuži

Mountfield vstoupil do podzimní části sezóny jasným vítězstvím nad Dragonem

Podstatné části prvního poločasu dominoval boj o území. Obě strany se těžko prosazovaly útočnou hrou a skóre utkání se po jedné prokopnuté pětce domácích a dvou trestných kopech hostů ustálilo po půl hodině na těsném výsledku 7:6. V závěrečných deseti minutách poločasu se přece jen usadili favorizovaní Říčanští na útočné polovině hřiště a dvěma pětkami zlomili odpor soupeře. Druhá půle už totiž plně patřila domácím ragbistům, kteří položili další čtyři pětky a kromě bodů za vítězství si připsali i bonusový bod za 4 a více položených pětek.

RC Mountfield Říčany – RC Dragon Brno 41:6 (19:6).

Utkání se hrálo v úmorném vedru a v permanenci byli bohužel i zdravotníci obou mužstev. Zranění Michala Schlangera již ve dvanácté minutě utkání vpustilo poprvé do ligového boje dalšího z říčanských talentovaných mladíků, osmnáctiletého Matěje Šimečka. Matěj je tak dalším členem Sportovního centra mládeže RC Říčany, který se dokázal prosadit v takto nízkém věku do prvního týmu Mountfieldu. Gratulujeme!