AktualityMuži

Mountfield zvítězil nad Zlínem

Říčany porazily v posledním kole základní části 1.ligy Zlín 63:17 (49:0) a do nadstavbové části TOP 6 vstupují ze třetího místa.

Prvních deset minut utkání byl překvapivě aktivnější hostující Zlín, pak už převzali otěže ragbisté Říčan a v 15. minutě položil první pětku první ze soupisky, levý pilíř Václav Calta. Do konce první půle pak domácí přidali dalších šest pětek, dvě z nich jihoafrický mlynář Stefan Gerber, a do šaten se šlo za stavu 49:0.

Na začátku druhé půle poslal trenér Miroslav Němeček do hry šest čerstvých hráčů a junioři Kryštof Kohout, Adam Fikry a Lukáš Libiger si tak mohli připsat cenné minuty v nejvyšší soutěži České republiky. Sympaticky do druhé půle nastoupili hráči Zlína, kterým vysoce nepříznivý stav po první půli nevzal chuti do ragby. Zlínští se začali prosazovat v útoku a nutili mladý ragbyový tým Říčan k tvrdé obranné práci. Druhá půle nakonec skončila pro domácí nepříznivým stavem 14:17, na vítězství Mountfieldu však již dílčí úspěch hostí vliv neměl.

Vynikající kopáčskou formu předvedl v zápase kapitán Říčan Jan Kučera, který prokopem potvrdil všech devět pětek domácích.

Za zmínku stojí velké množství mladých dravců v dresu Mountfieldu: 1 hráč ročníku 2001, 7 hráčů ročníku 2000, 4 hráči ročníku 1999, 1 hráč ročníku 1998, 2 hráči ročníku 1997.

V 1.kole nadstavbové části TOP 6 se Mountfield utká na stadionu Josefa Kohouta příští sobotu 18. května s Tatrou.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Gerber, 3 Mareček, 4 Stránský, 5 Adámek, 6 Havel, 7 Polášek, 8 Šmolcnop, 9 Brabec, 10 Horak, 11 Suchopár, 12 Kučera ©, 13 Duffek, 14 Kobián, 15 Kohout Matyáš. Náhradníci 16 Juzl, 17 Landsinger, 18 Cordani, 19 Homer, 20 Libiger, 21 Kohout Kryštof, 22 Burnard, 23 Fikry. Trenéři Němeček, Brabec.

Sestava RC Zlín – 1 Soukup, 2 Zemanovič, 3 Holba, 4 Smiřický, 5 Pecha, 6 Břešťák, 7 Hubáček ©, 8 Novosád, 9 Jandouš, 10 Zuzaník, 11 Juřík, 12 Končák, 13 Sluštík, 14 Láník, 15 Prokop. Náhradníci 16 Warzel, 17 Motýl, 18 Drábek, 19 Adámek, 20 Tomeček, 21 Horák, 22 Pektor, 23 Ošurko. Trenéři Tvrdoň, Hubáček.

Body: Říčany – Kučera 18, Gerber 10, Calta 5, Duffek 5, Kobián 5, Horak 5, Polášek 5, Kryštof Kohout 5, Burnard 5. Zlín – Zemanovič 15, Zuzaník 2.