AktualityMuži

Porážka na Spartě 9:21

Proti favorizovaným domácím nesehrál Mountfield zejména v první půli vůbec špatné utkání. Říčany vedly po dvou trestných kopech kapitána Jana Kučery v 38. minutě 6:0, pak se ale položením prosadil pravý pilíř domácích, reprezentant Martin Havlíček, a po prokopu Schneidera vyhrála Sparta poločas 7:6.

V druhé půli se Říčanští ještě jednou dostali do vedení, opět po trestném kopu Kučery vedli 9:7. Třicet minut před koncem se Sparta probojovala před pětkoviště Mountfieldu a po několika mlýnech jí německý rozhodčí Jahn přisoudil trestné položení. Třetí pětku rudých položil v 61. minutě po chybě v rozehrávce z říčanského mlýna pod háčko Marek Loutocký a skóre utkání uzavřel prokopem Schneider na  konečných a zasloužených 21:9 pro domácí Spartu.

Trenér Mountfieldu Miroslav Němeček odehrál ve druhé řadě 55 minut, dalších 70 odehraných minut si připsal pětačtyřicetiletý asistent trenéra Antonín Brabec.

V příštím kole se Mountfield na domácím hřišti utká s nováčkem nejvyšší soutěže Zlínem v sobotu 11. května od 15:00.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Adámek, 3 Cordani, 4 Němeček, 5 Trefný, 6 Šmolcnop, 7 Juzl, 8 Homer, 9 Šedivý Jan, 10 Brabec, 11 Kohout Matyáš, 12 Kučera ©, 13 Kobián, 14 Suchopár, 15 Horak. Náhradníci 16 Polášek, 17 Gerber, 18 Landsinger, 19 Šedivý Josef, 20 Haš, 21 Kohout Kryštof, 22 Burnard, 23 Havel. Trenéři Němeček, Brabec, Landsinger.

Sestava RC Sparta Praha – 1 Palm, 2 Benda, 3 Havlíček, 4 Páv ©, 5 Luka, 6 Urbánek, 7 Dřímal, 8 Uys, 9 Stibitz, 10 Hřebačka Richard, 11 Fortuin, 12 Hřebačka Lukáš, 13 Pytela, 14 Šelepa, 15 Schneider. Náhradníci 16 Caldaroni, 17 Kutil, 18 Pšenička, 19 Loutocký, 20 Vokrouhlík, 21 Kozlik, 22 Pailodze, 23 Fojtík. Trenéři Kutil, Vokrouhlík.

Body: Říčany – Kučera 9. Sparta – Havlíček 5, Loutocký 5, Schneider 4, trestné položení 5+2.

Žlutá karta: Urbánek, Havlíček (oba Sparta).

Rozhodčí: Jahn Joshua, Laufer Robert, Martineau Matthieu.