AktualityMuži

Výhra na půdě úřadujícího mistra

Mountfield čekala na Velký pátek cesta na hřiště soupeře z nejtěžších, mistrovské Tatry Smíchov. Říčanští do utkání velmi dobře vstoupili, a přestože Tatra v druhém poločase vedení hostí stahovala, vezou si domů velmi cenné vítězství 25:21 (15:0)! Zejména v první půli předváděl Mountfield vysokou kvalitu hry a vítězství si zasloužil.

Robert Trefný ukořistil míč z autu

Skóre utkání otevřel ve čtvrté minutě z trestného kopu kapitán Mountfieldu Jan Kučera, který se následně prosadil i položenou a prokopnutou pětkou. Té ještě předcházelo položení Lukáše Chytila. Když pokus o dropgoal Antonína Brabce skončil na tyči, šlo se do šaten za stavu 15:0 pro hosty.

Antonín Brabec odehrál na útokovce celý zápas

Do druhého poločasu opět vstoupil lépe Mountfield, z pozice mlýnové spojky se prosadil Jan Šedivý, jehož položení potvrdil Kučera na průběžných 22:0 ve 47.minutě.

Od padesáté minuty se přece jen začali v útočném pětkovišti prosazovat i favorizovaní domácí, to když se prosadil Honner a úspěšným prokopem Berounský. Devět minut před koncem utkání položil Hutník a Fick přiblížil prokopem Tatru na rozdíl osmi bodů. Dvě minuty před závěrečným hvizdem Tatra díky Berounskému a Fickovi upravila vedení Mountfieldu na jediný bod 22:21 a pod Strahovem vrcholilo drama. Více bodů již však Říčanští domácím nepovolili, skóre utkání uzavřel trestným kopem Jan Kučera a Mountfield se tak zaslouženě raduje z výhry na hřišti úřadujícího Mistra České republiky 25:21!

Matěj Růžička

V příštím kole se Mountfield představí domácím fanouškům ve středu 1. května od 13:00 v zápase s JIMI RC Vyškov.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Juzl, 3 Mareček, 4 Chytil, 5 Trefný, 6 Homer, 7 Šmolcnop, 8 Růžička, 9 Šedivý Jan, 10 Brabec, 11 Suchopár, 12 Kučera (c), 13 Rohlík, 14 Havel, 15 Kobián. Náhradníci 16 Polášek, 17 Landsinger, 18 Cordani , 19 Adámek, 20 Haš, 21 Kohout, 22 Müller, 23 Hrma. Trenéři Němeček, Brabec, Landsinger.

Sestava RC Tatra Smíchov – 1 Elis, 2 Hodek, 3 Průša, 4 Olbrich, 5 Havel, 6 Hutník, 7 Golakidis, 8 Černý (c), 9 Šimák, 10 Fick, 11 Rudolf, 12 Berounský, 13 Honner, 14 Bartoň, 15 Rygl. Náhradníci 16 Mára, 17 Jeszik, 18 Matouš, 19 Bezouška, 20 Linhart, 21 Balák, 22 Pískatý, 23 Kopecky. Trenéři Hopkins, Vacek, Čiverný.

Body: Říčany – Kučera 15, Chytil 5, Šedivý 5. Tatra – Berounský 7, Honner 5, Hutník 5, Fick 4.

Žlutá karta: Matěj Růžička (Říčany).

Rozhodčí: Thomas Mendes, Nikola Zachariev, Jiří Livers.

V Poháru nadějí zdolaly rezervy Tatry hostující říčanské vysoko 84:19.