AktualityMuži

Mountfield s přehledem poráží Slavii

Utkání Říčan se Slavií se proměnilo v nečekaně snadnou záležitost pro domácí Mountfield. Říčanští v prvních dvaceti minutách položili čtyři pětky, připsali si je Růžička, Chytil, Kučera a Homer. Všechna položení úspěšně potvrdil prokopem kapitán Jan Kučera a o výsledku utkání bylo prakticky rozhodnuto. Poslední pětku poločasu zaznamenal Robert Trefný, následně se opět nemýlil Kučera, který skóre prvních čtyřiceti minut uzavřel na 35:0.

Druhý poločas načali pětkou navrátilec z Irska Marek Juzl a opět přesný Kučera. Posléze se hra za rozhodnutého stavu rozkouskovala a ztratila na intenzitě i atraktivitě. Dvanáct minut před koncem se Slávistům podařilo zaznamenat alespoň čestný úspěch, pětkou se prosadil nejlepší hráč hostí Zaayman a ex-říčanský Fojtík úspěšně prokopl. Těsně před koncem se prosadil ještě střídající Albert Suchopár, po jehož pětce opět přesně zacílil Kučera. RC Mountfield Říčany – RC Slavia Praha 49:7 (35:0).

Mountfield se v zápase prezentoval kompaktnějším výkonem s lepším výběrem místa v klíčových okamžicích a kvalitnější organizací hry. Slavia nepotvrdila velmi dobrý výkon z venkovního zápasu ve Vyškově. Dobře opět pracoval roj Říčan, útok zkušeně dirigovali na útokovce Brabec s Rohlíkem na zadáku.

Sestava RC Mountfield Říčany – 1 Calta, 2 Juzl, 3 Mareček, 4 Chytil, 5 Trefný, 6 Homer, 7 Šmolcnop, 8 Růžička, 9 Šedivý Jan, 10 Brabec (číslo dresu 12), 11 Müller, 12 Kučera © (číslo dresu 10), 11 Müller, 13 Kobián (číslo dresu 15), 14 Havel, 15 Rohlík (číslo dresu 13). Náhradníci 16 Polášek, 17 Adámek, 18 Landsinger, 19 Stránský, 20 Šedivý Josef, 21 Kohout, 22 Suchopár, 23 Hrma. Trenéři Němeček, Brabec, Landsinger.

Sestava RC Slavia Praha – 1 Natana, 2 Šíma, 3 Leitmančík, 4 Melničák, 5 Hrdina, 6 Engelbrecht, 7 Křehlík, 8 Zaayman, 9 Fojtík, 10 Pasbecq, 11 Ševčík, 12 Jirman ©, 13 Mička, 14 Múdrik, 15 Routa. Náhradníci 16 Pažout, 17 Doubek, 18 Slavík, 19 Rodriguez, 20 Matoušek, 21 Hampl, 22 Rajchert, 23 Hubínek. Trenéři Javůrek, Fojtík.

Body: Říčany – Kučera 19, Růžička 5, Chytil 5, Homer 5, Trefný 5, Juzl 5, Suchopár 5. Slavia – Zaayman 5, Fojtík 2

Žluté karty: Říčany – Müller, Slavia – Melničák

Rozhodčí: Jaroslav Bednařík, Tomáš Breburda, Filip Tomíček.